fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Pos. M. Małecki: Polacy nie odczują wzrostu cen paliw na stacjach benzynowych

Z informacji, jakie przekazywały zarządy głównych spółek paliwowych wynika, że Polacy nie odczują wzrostu cen paliw na stacjach benzynowych. Pamiętamy, że to rozwiązanie, które wprowadzaliśmy, ma pomóc w walce ze smogiem – mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości Maciej Małecki w rozmowie z red. Szymonem Kozupą z TV Trwam.

Poseł Maciej Małecki zauważył, że obecne zyski firm paliwowych pozwalają na to, aby to one poniosły wszelkie koszty opłaty paliwowej.

– To jest główny cel: budowanie funduszu niskoemisyjnego transportu. Natomiast rekordowe zyski firm paliwowych od czasu, kiedy władze w Polsce sprawuje Prawo i Sprawiedliwość, pozwalają, aby ta opłata nie była w żaden sposób odczuwalna przez polskich kierowców. Przypomnę tylko, że Orlen w kolejnych latach, kiedy Prawo i Sprawiedliwość skutecznie uderzyło w szarą strefę paliwową, kiedy uderzyliśmy w mafię paliwową, to Orlen od tamtej pory notuje rekordowe zyski. Rok 2016 przyniósł 5,5 miliarda złotych. Rok 2017 owocował kwotą 7,2 miliarda złotych zysku – powiedział polityk.

Parlamentarzysta zwrócił uwagę, że takie zyski koncernów paliwowych nie były możliwe za czasów rządu PO-PSL.

– Nigdy takich zysków nie było za czasów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego i wtedy tak naprawdę polscy kierowcy, polska gospodarka, wszyscy byliśmy bici po kieszeni za to, jak w Polsce hulała mafia paliwowa. Skończyliśmy z mafią paliwową, skończyła się zielona wyspa dla mafii paliwowej i dzisiaj dbamy o Polską gospodarkę, także o polski sektor paliwowy – podsumował poseł Maciej Małecki.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl