[TYLKO U NAS] Pos. J. Dziedziczak: Gospodarka, infrastruktura, dostępność każdego obywatela do służby zdrowia – to elementy, które w sposób szczególny wpływają na jakość naszego życia

Gospodarka, infrastruktura, tzn. sieć dróg, sieć kolei, dostępność każdego obywatela do służby zdrowia – to są te elementy, które w sposób szczególny wpływają na jakość naszego życia. Pamiętajmy, że kiedy w krajach opisujemy jakość życia, opisujemy kilka rzeczywistości, tzn. bogactwo w portfelu, ile możemy kupić za przeciętne zarobki, ale też opisujemy takie rzeczy, jak: dostępność do służby zdrowia, jej realna pomoc, jaka skutecznie do obywatela dociera; bezpieczeństwo i szkolnictwo – mówił Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w poniedziałkowym wydaniu „Polskiego punktu widzenia” na antenie Telewizji Trwam.

Dziś Sejm wznowi przerwane w ubiegłą środę I posiedzenie IX kadencji. Po wznowieniu obrad premier Mateusz Morawiecki wygłosi expose.

– Myślę, że na pewno będzie bardzo dużo o gospodarce, o modernizacji kraju. Myślę, że będą zaakcentowane te obietnice, które padły w czasie kampanii wyborczej, będzie podkreślone to, co przekonało naszych wyborców, czyli dotrzymywanie obietnic. (…) Myślę, że będzie o klimacie, całej polityce związanej z ochroną środowiska, ale też z naszą gospodarką, energetyką. To, jak sądzę, będą takie główne filary tego, co usłyszymy – wskazał Jan Dziedziczak.

Przemówienie szefa rządu będzie prezentacją szerokiej wizji rozwoju państwa – budowania państwa dobrobytu.

– Gospodarka, infrastruktura, tzn. sieć dróg, sieć kolei, dostępność każdego obywatela do służby zdrowia – to są te elementy, które w sposób szczególny wpływają na jakość naszego życia. Pamiętajmy, że kiedy w krajach opisujemy jakość życia, opisujemy kilka rzeczywistości, tzn. bogactwo w portfelu, ile możemy kupić za przeciętne zarobki, ale też opisujemy takie rzeczy, jak: dostępność do służby zdrowia, jej realna pomoc, jaka skutecznie do obywatela dociera; bezpieczeństwo i szkolnictwo – zaznaczył poseł.

Premier Mateusz Morawiecki wraz z kierownictwem Prawa i Sprawiedliwości wyciągnęli wnioski z ostatnich lat funkcjonowania rządu, iż pewne elementy należy zaakcentować, dlatego powstało ministerstwo zajmujące się sprawami klimatu.

– To będzie niezwykle ważna agenda, europejska i światowa. (…) Uważam, że to są dobre posunięcia. Oddzielne zupełnie ministerstwo poświęcone klimatowi to jest też zaakcentowanie u naszych partnerów zagranicznych różnych elementów. To jest takie spojrzenie w przyszłość, realizacja pewnych wizji – mówił gość Telewizji Trwam.

Jan Dziedziczak podkreślał, że węgiel jest skarbem Polski, z którego Polacy powinni korzystać.

– 80 proc. węgla, z jakiego korzystamy, to jest węgiel polski. Pozamykano za rządów PO (już o rządach Buzka nie wspominając) mnóstwo kopalni, ale węgiel jest skarbem Polski. To, że inne kraje na zachodzie Europy węgla nie mają, to postulują, żeby się z niego nie korzystało. Ale my nie możemy się na to zgodzić, bo my węgiel mamy i chcemy z niego korzystać. Biorąc pod uwagę nasze lasy, jesteśmy zielonymi płucami Europy i Europie pomagamy, a nie przeszkadzamy w świeżym powietrzu – powiedział poseł.

radiomaryja.pl

drukuj