fot. Centrum Życia i Rodziny

[TYLKO U NAS] P. Ozdoba: Musimy dać publiczne świadectwo przywiązania do nauczania Jana Pawła II, jego spuścizny duchowej, religijnej i intelektualnej

Spotykamy się w Warszawie, aby dać publiczne świadectwo, akt przywiązania do nauczania Jana Pawła II, jego spuścizny duchowej, religijnej i intelektualnej. Chcemy pokazać, że nauczanie w trakcie pontyfikatu było ważne dla społeczeństwa polskiego i wciąż jest fundamentem życia społecznego. W ten sposób odpowiadamy na ataki, manipulacje, które w ostatnim czasie miały miejsce – zaznaczył Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, w audycji ,,Aktualności dnia’’ emitowanej na antenie Radia Maryja.

W Warszawie 2 kwietnia odbędzie się Narodowy Marsz Papieski, który wyruszy o godzinie 11:00 z Ronda im. Romana Dmowskiego, a następnie przejdzie ulicami miasta pod bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela, gdzie będzie sprawowana Msza Święta.

– Marsz jest oddolną i społeczną inicjatywą, zorganizowaną przez nieformalny ruch w obronie Jana Pawła II. Celem jest przypomnienie o nauczaniu moralnym Kościoła, ochrony życia, rodziny jako związku małżeńskiego kobiety i mężczyzny – podkreślił Paweł Ozdoba.

Marsz został zaplanowany na 2 kwietnia nie przez przypadek. Tego dnia przypada 18. rocznica śmierci papieża Polaka. Pochód jest także odpowiedzią na agresję, która w ostatnim czasie była skierowana w postać św. Jana Pawła II.

– Ataki miały na celu zdezawuować nauczanie Wielkiego Rodaka. (…) Jest to wezwanie do każdego z nas. Mamy wewnętrzną odpowiedzialność przed sobą, historią i Papieżem. Dawał on świadectwo, które przyniosło wiele nawróceń, zmian życiowych oraz owoców dobrego i szczęśliwego życia. Nie możemy pozostać bez odpowiedzi. Jako katolicy reprezentujemy Kościół wojujący. Musimy dawać publiczne świadectwo – oznajmił prezes Centrum Życia i Rodziny.

Uczestnikom Narodowego Marszu Papieskiego będzie towarzyszyć modlitwa, a także fragmenty homilii św. Jana Pawła II ze słynnymi i ważnymi wypowiedziami dotyczącymi doktryny Kościoła oraz nauczania o sprawach społecznych.

Gość Radia Maryja wskazał, że w naszym kraju panuje ogromny rozłam narodu polskiego. Zatem 2 kwietnia to dobry moment, aby spotkać się na marszu i odbudować wspólnotę Polski.

– Może to być doskonały czas na połączenie się. Kiedy Papież odchodził z tego świata było widać ogromne zjednoczenie zwaśnionych grup. Marsz jest próbą odbudowania wspólnoty i więzi duchowej. Jan Paweł II odegrał niezwykle ważną rolę w dziejach Polski. Jest współczesnym odnowicielem Polski (…). Niezależnie od tego, czy jesteśmy katolikami czy osobami niewierzącymi, dla każdego była to bezapelacyjnie ważna postać – akcentował Paweł Ozdoba.

Marsz Papieski odbędzie się również w innych miastach w Polsce, m.in. w Krakowie i Szczecinie. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Małgorzata Żaryn, autorka książek i publikacji historycznych.

– Jesteśmy winni stanąć w jego obronie. Ufam, że zgromadzimy się licznie, aby pokazać jedną wielką wspólnotę wartości – mówił gość ,,Aktualności dnia’’.

Cała rozmowa z prezesem Centrum Życia i Rodziny jest dostępna [tutaj].

 

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl