fot. sxc.hu

[TYLKO U NAS] Dr A. Dąbrowski o projekcie „Tak dla in vitro”: Chodzi o pozyskanie elektoratu lewicowego, który PO chciałaby przeciągnąć do swojego obozu

Projekt „Tak dla in vitro” wpisuje się w kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej. Na rynku dzisiejszych idei in vitro jest promowane jako metoda leczenia niepłodności. Jest to celowe granie tym projektem. Chodzi o pozyskanie elektoratu lewicowego, który PO chciałaby przeciągnąć do swojego obozu powiedział dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.  

500 tys. osób podpisało się pod obywatelskim projektem inicjatywy ustawodawczej „Tak dla in vitro”.

Projekt wpisuje się w kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej. Na rynku dzisiejszych idei in vitro jest promowane jako metoda leczenia niepłodności. Jest to celowe granie tym projektem. Chodzi o pozyskanie elektoratu lewicowego, który PO chciałaby przeciągnąć do swojego obozu. Na fali tych wszystkich krytyk, które związane są ze św. Janem Pawłem II i bezpodstawnych oskarżeń próbuje się przeciągnąć niezdecydowanych w Kościele, pokazując Kościół jako średniowieczną instytucję, która jest za życiem tylko w jednym przypadku – mówił dr Artur Dąbrowski.

Jeżeli mówimy o ochronie życia i będziemy przeciwni tej ustawie, to mamy klasyczną zagrywkę, jak w przypadku konwencji stambulskiej, gdzie jest mowa o tym, że wiara i tradycyjna rodzina to „źródło przemocy” – zwrócił uwagę prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Tak samo jest tutaj. Jeżeli jako katolicy będziemy chcieli zaprotestować, to będziemy odczytywani jako ludzie, którzy tak naprawdę nie są tymi, którzy promują ludzkie życie. (…) Osobą flagową tego projektu jest Małgorzata Rozenek-Majdan. (…) Widzimy, jaki system wartości idzie za takim wsparciem. Nauczanie Kościoła próbuje się przedstawiać jako formę, która jest starodawna, przeżyta. Przewodniczący PO mówi bardzo wyraźnie, że refundacja in vitro to jest coś, co Polakom się należy – zaznaczył gość audycji „Aktualności dnia”.

Trzeba sięgnąć do istoty tego, co Kościół mówi o in vitro. [czytaj więcej] 

Jeżeli jest krytyka in vitro ze strony ludzi, którzy odwołują się do Bożych wartości, to ta krytyka nigdy nie jest połączona i nie idzie w parze z krytyką dzieci, które są tą metodą poczęte. Skoro sami stajemy wobec kolosa, jakim jest przemysł farmaceutyczny – naprowadzający lewackie instytucje i organizacje na to, żeby walczyć z życiem – to widzimy, że tutaj tak naprawdę nie chodzi o dobro człowieka – podkreślił dr Artur Dąbrowski.

Gość Radia Maryja ocenił, że obywatelski projekt inicjatywy ustawodawczej „Tak dla in vitro” wpisuje się w całą kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej.

To oznacza, że PO nie ma programu na wybory. Co mówi na temat ekonomii, pracy, płacy czy wielu innych kwestii? Czym się zajmuje? Kwestiami światopoglądowymi – akcentował prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Całą rozmowę z dr. Arturem Dąbrowskim można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl