fot. PAP/EPA

Włochy: w niespełna tydzień przypłynęło ponad 6,5 tysiąca migrantów

Ponad 6500 migrantów przybyło do Włoch od czwartku 23 marca – podało w poniedziałek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Rzymie. W tych dniach obserwuje się nasiloną falę migracyjną. Rekord padł w weekend na wyspie Lampedusa, na którą jednego dnia przypłynęło ponad 40 łodzi.

Według danych przedstawionych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych szczyt napływu nastąpił w piątek, gdy przybyło ponad 2800 osób. Liczba migrantów, którzy przypłynęli od początku tego roku wynosi prawie 27 tysięcy.

Całkowicie przepełniony jest ośrodek rejestracji migrantów na Lampedusie. W trudnych warunkach przebywa tam około 1600 osób, czyli cztery razy więcej niż jest miejsc.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl