fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] O. dr T. Rydzyk CSsR: Polacy powinni się mocno organizować, żeby zachować naszą tożsamość

Polacy powinni się jakoś mocno organizować, żeby zachować naszą tożsamość – polską, chrześcijańską, cywilizacji łacińskiej, katolicką – to, o czym nam mówili pasterze, szczególnie kardynał Wyszyński, święty Jan Paweł II i inni wielcy – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR na antenie Radia Maryja.

Dyrektor i założyciel Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR podkreślił, że daleko idące lewactwo pojawia się na polskich uczelniach wyższych i wpływa na zatracenie polskiej tożsamości.

– Widzimy, jaka jest inwazja tego lewactwa, LGBT – jak to nazywają, a to po prostu lesbijki, geje, transseksualni czy biseksualni – i również marksizmu w polskich uniwersytetach. (…) Mimo reform ten marksizm idzie bardzo mocno w Polsce. Widzimy, jakie są jego rezultaty na Zachodzie – powiedział.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR apelował, aby Polacy się zjednoczyli i w nadchodzących wyborach kierowali chrześcijańskimi wartościami.

– Polacy powinni się jakoś mocno organizować, żeby zachować naszą tożsamość – polską, chrześcijańską, cywilizacji łacińskiej, katolicką – to, o czym nam mówili pasterze, szczególnie kardynał Wyszyński, święty Jan Paweł II i inni wielcy – podkreślił redemptorysta.

RIRM    

drukuj