fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] O. dr T. Rydzyk CSsR: Gender przyniesie o wiele więcej krzywdy ludziom i narodom niż komunizm

Dzieje się bardzo dużo i to dzieje się przeciwko rodzinie, przeciwko normalnemu wychowywaniu dzieci i młodzieży. Będziemy zbierali owoce bardzo szybko i powinniśmy się zmobilizować wszyscy, którzy są za normalnością. To nie jest tylko sprawa katolicka, to jest sprawa rozumu. To jest grzech przeciwko rozumowi. (…) Gender przyniesie o wiele więcej krzywdy ludziom i narodom niż komunizm – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie toruńskiej rozgłośni.

Na wielu polskich uczelniach mamy do czynienia z prześladowaniem i szkalowaniem wykładowców, profesorów, którzy bronią tradycyjnych wartości i przeciwstawiają się ideologii gender.

– Do tych osób, profesorów, którzy w jakiś sposób są szykanowani, myślę, że trzeba dodać księdza prof. Pawła Bortkiewicza, który jest czołgany przez różne komisje. Zaczęło się wtedy, gdy miał wykład o gender na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, gdzie genderowcy szaleli, skakali po stolikach; jeden z wykładowców był zaangażowany po tej stronie genderowej; zachowywali się niegodnie, z krzykami – po prostu taka bojówka – przypomniał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Ksiądz prof. Tadeusz Guz, gdy wygłosił wykład w Toruniu na sympozjum o polskiej wsi (było ponad 8 tys. ludzi na tym wykładzie), wtedy rektorzy uniwersytetów zażądali od KUL-u, żeby księdza profesora usunąć z KUL-u. Powołali komisję specjalną; taki sąd robili nad księdzem profesorem. To jest jednoznaczne – to jest atak na normalność. Nie mówmy, że ma poglądy konserwatywne, bo to są poglądy normalne, zgodne z prawem naturalnym. Prawo naturalne jest pierwsze. To są wyraźne działania marksistowskie i one idą coraz szerzej – dodał.

Wiele polskich uniwersytetów oferuje studentom kierunek studiów podyplomowych poświęcony ideologii gender.

– Zobaczmy, jak na tych uniwersytetach psują młodzież. To jest potężne działanie tych, którzy już są wyszkoleni przez wiele lat na uniwersytetach w Polsce; były te studia genderowe opłacane przez państwo. I to jest wychowywanie młodzieży? (…) Nie bądźmy naiwni, że nic się nie dzieje. Dzieje się bardzo dużo i to dzieje się przeciwko rodzinie, przeciwko normalnemu wychowywaniu dzieci i młodzieży. Będziemy zbierali owoce bardzo szybko i powinniśmy się zmobilizować wszyscy, którzy są za normalnością. To nie jest tylko sprawa katolicka, to jest sprawa rozumu. To jest grzech przeciwko rozumowi. (…) Gender przyniesie o wiele więcej krzywdy ludziom i narodom niż komunizm – podkreślał dyrektor Radia Maryja.

Całą rozmowę z o. dr. Tadeuszem Rydzykiem CSsR w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj