[TYLKO U NAS] Mec. Z. Bogucki: Musimy stanąć w obronie wartości dla nas podstawowych, bo będziemy mieli olbrzymi problem z kwestią demokracji

Musimy stanąć w obronie wartości dla nas podstawowych, na których wychowywali nas rodzice, dziadkowie, bo jeżeli te kardynalne wartości nie zostaną zachowane, to w niedalekiej perspektywie będziemy mieli olbrzymi problem z kwestią demokracji – zaznaczył mec. Zbigniew Bogucki, radny sejmiku województwa zachodnio-pomorskiego, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Na ulicach polskich miast organizowanych jest wiele bluźnierczych inicjatyw, które godzą w uczucia religijne katolików. Mecenas Zbigniew Bogucki, radny sejmiku województwa zachodnio-pomorskiego, wskazał, że obraza uczuć religijnych jest karalna według polskiego prawodawstwa.

– W polskim porządku prawnym obowiązuje art. 196 Kodeksu karnego. Pozwolę sobie go zacytować: „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrządków religijnych, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2” – to jest przepis, który powszechnie obowiązuje – mówił prawnik.

Osoby, które dopuszczają się czynów znieważających uczucia religijne, zasłaniają się sformułowaniem, iż są to wyrazy artystyczne, których katolicy nie rozumieją.

– Często ta druga strona mówi o tym, że my nie mamy zrozumienia dla innych poglądów, myśli oraz że nie chcemy słuchać kontrowersyjnych, pozostających do nas w opozycji zdań, a w istocie to oni w sposób bardzo przemyślany i z premedytacją prowokują. To nie ma nic wspólnego z nauką, z artyzmem, bo rozwieszanie wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej na toaletach, śmietnikach, odrapanych murach, czy to jest wyraz artystyczny? Niech każdy sobie odpowie w swoim sumieniu – podkreślał Zbigniew Bogucki.

– Oni mogą obrażać nasze uczucia religijne. Mogą, zasłaniając się artyzmem, profanować nasze najświętsze obrazy, Eucharystię, Najświętszy Sakrament, procesję Bożego Ciała, natomiast my mamy siedzieć cicho. To jest wyraz demokracji i równości według tego środowiska, które dzisiaj chce przerobić serca i umysły Polaków – dodał.       

Gość Radia Maryja odniósł się także do słów ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

– W tych słowach nie było mowy o tym, że nie ma zupełnej akceptacji dla osób o innej orientacji seksualnej. Ksiądz arcybiskup w sposób jasny i zdecydowany powiedział, że w ramach społecznej nauki Kościoła, katechizmu Kościoła katolickiego, taka ideologia jest ideologią złą, niedopuszczalną i nieakceptowalną – to wynika z przekazu księdza arcybiskupa – zaznaczył radny sejmiku województwa zachodnio-pomorskiego.

Zdaniem mecenasa Zbigniewa Boguckiego, społeczne przyzwolenie na obrazę wartości chrześcijańskich jest pierwszym krokiem do obalenia demokracji.

– Musimy stanąć w obronie wartości dla nas podstawowych, na których wychowywali nas rodzice, dziadkowie, bo jeżeli te kardynalne wartości nie zostaną zachowane, to w niedalekiej perspektywie będziemy mieli olbrzymi problem z kwestią demokracji. Nie możemy zapominać, że Unia Europejska, ten wielki twór, który dzisiaj tak mocno ewaluował w lewacko-liberalną stronę, został stworzony przez wierzących, praktykujących katolików i oparty jest na chrześcijańskich wartościach – powiedział prawnik.

Całość rozmowy ze Zbigniewem Boguckim można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj