[TYLKO U NAS] M. Wójcik: Jeżeli prowadzi się gruntowane reformy, to oczywiste, że narusza się interesy różnych grup

Jest tak, że jeżeli prowadzi się gruntowne reformy i obiecuje się, że takie reformy zostaną przeprowadzone, to jest oczywiste, że narusza się interesy różnych grup, zwłaszcza interesy grup przestępczych – powiedział w niedzielnych „Rozmowach niedokończonych” na antenie Telewizji Trwam sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik. Odniósł się w ten sposób do informacji o zleceniu przez jednego z handlarzy dopalaczami zabójstwa ministra Zbigniewa Ziobry.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki otrzymał mandat do Parlamentu Europejskiego. W związku z tym dojdzie do zmian w kierownictwie Ministerstwa Sprawiedliwości.

– Mandat do PE dla Patryka Jakiego oznacza, że zaistniała konieczność zmiany w Ministerstwie Sprawiedliwości. Odpowiadał za bardzo ważny obszar, między innymi służbę więzienną, aferę reprywatyzacyjną. Pojawiła się więc konieczność wprowadzenia nowego wiceministra, ale o tym poinformuje pan premier Mateusz Morawiecki – podkreślił Michał Wójcik.

– Będzie to naprawdę bardzo dobra osoba. Przeprowadzamy bardzo gruntowne reformy, więc ta ekipa musi być dobra, rzetelna, odpowiedzialna – dodał.

W ostatnim czasie światło dzienne ujrzały informacje o tym, że jeden z handlarzy dopalaczami wydał zlecenie zabójstwa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Nie jest to jednak odosobniony przypadek.

– Niestety jest tak, że jeżeli prowadzi się gruntowne reformy i obiecuje się, że takie reformy zostaną przeprowadzone, to jest oczywiste, że narusza się interesy różnych grup, zwłaszcza interesy grup przestępczych. Mogę powiedzieć nawet na swoim przykładzie, że takie rzeczy się zdarzają – wskazał sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

– Chodziło tu o rynek związany z dopalaczami. Nie podobało się to, że zrównano walkę z dopalaczami z walką z narkotykami. Do tej pory nie można było zwalczyć tego procederu. Trzeba było podjąć tę walkę na serio – podkreślił Michał Wójcik.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl