fot. PAP/Radek Pietruszka

[TYLKO U NAS] M. Pęk: Wybór S. Gawłowskiego na przewodniczącego komisji to kolejne obniżenie rangi polskiego Senatu. Przeciwko temu protestujemy

Jeżeli przewodniczącym komisji, a to już jest stosunkowo wysokie stanowisko w parlamencie, zostaje człowiek z zarzutami, to znaczy, że mamy bardzo niskie standardy życia społecznego. Przeciwko temu protestujemy i uważamy, że to jest kolejne obniżenie rangi polskiego Senatu – wskazał Marek Pęk, wicemarszałek Senatu, w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Senator Stanisław Gawłowski jest kandydatem na szefa senackiej komisji nadzwyczajnej do spraw klimatu. Na taki wybór nie zgadzają się senatorowie Prawa i Sprawiedliwości, których kandydatką na tę funkcję została senator PO Jadwiga Rotnicka. [czytaj więcej] 

– Na posiedzeniu komisji senatorowie Prawa i Sprawiedliwości zgłosili na przewodniczącą panią senator Jadwigę Rotnicką, która jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że tu nie chodzi o to, iż przewodniczącym tej komisji jest senator Platformy, tylko chodzi właśnie personalnie o pana Gawłowskiego. Jest to najgorsza z możliwych kandydatur w całym Senacie – mówił gość Radia Maryja.

Senator Stanisław Gawłowski zasłynął z zarzutów korupcyjnych w związku z tzw. aferą melioracyjną.

– Pan senator Gawłowski ma bardzo ciężkie zarzuty, toczy się przeciwko niemu postępowanie sądowe. Cztery bardzo poważne, na wysokie kwoty, zarzuty korupcyjne. Oczywiście nie kwestionując jego niewinności, bo dopóki nie jest osądzony prawomocnym wyrokiem sądu, obowiązuje domniemanie niewinności – powiedział Marek Pęk.

Trzeba zastanowić się nad pewnymi standardami życia publicznego w Polsce – oznajmił wicemarszałek Senatu.

– Jeżeli przewodniczącym komisji, a to już jest stosunkowo wysokie stanowisko w parlamencie, zostaje człowiek z zarzutami, to znaczy, że mamy bardzo niskie standardy życia społecznego. Przeciwko temu protestujemy i uważamy, że to jest kolejne obniżenie rangi polskiego Senatu, zresztą nie pierwsze już w tej kadencji, bo niestety większość senacka na czele z marszałkiem Tomaszem Grodzkim robi w tej kadencji wiele, ażeby autorytet Senatu obniżyć – podsumował gość „Aktualności dnia”.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem wicemarszałka Senatu Marka Pęka można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj