fot. twitter.com/MarzenaNykiel

[TYLKO U NAS] M. Nykiel: R. Trzaskowski próbuje zrobić ukłon w stronę Kościoła, ale to jest tylko kreacja na potrzeby wyborów, bo to on jako pierwszy podpisał deklarację LGBT

Rafał Trzaskowski próbuje jakoś sprytnie wybrnąć i powiększyć swój elektorat – udaje człowieka, który jest zatroskany o wartości katolickie i próbuje zrobić jakiś ukłon w stronę Kościoła, ale to jest tylko kreacja na potrzeby wyborów, bo to jest pierwszy prezydent miasta, który podpisał warszawską deklarację LGBT – zaznaczyła Marzena Nykiel, redaktor naczelna portalu wpolityce.pl, w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W środę w Telewizji Publicznej odbyła się debata prezydencka, w której wzięło udział 11 kandydatów na ten urząd. [czytaj więcej] W debacie pojawiły się pytania o religię w szkołach, przyjęcie waluty euro, a także możliwość zawierania małżeństw przez osoby homoseksualne. Wielu kandydatów z opozycji stwierdziło, że pytania te, a zwłaszcza temat związany z LGBT, nie są istotne w obliczu koronakryzysu.

– Powtarzanie tezy, że tematu nie ma, jest kłamstwem. Temat absolutnie jest i jeżeli przymkniemy na niego oko, to on będzie się realizował poza naszą świadomością. Jest bardzo wiele organizacji LGBT, genderowych, które mają określone wytyczne do tego, żeby wprowadzić zmiany w Polsce, żeby wprowadzić zmiany społeczne, zmienić sposób myślenia ludzi, a przede wszystkim, żeby zmienić polskie prawo. To są rzeczy, które zostały im powierzone jako zadanie. Te organizacje mają wyjątkową determinację w tym, żeby to przyjęte na siebie zadanie zrealizować – zwróciła uwagę Marzena Nykiel.

Potwierdzeniem tych słów może być fakt, że kandydat na prezydenta Robert Biedroń, przedstawiciele Lewicy i aktywiści LGBT zaprezentowali w piątek dwa projekty ustaw – o tzw. równości małżeńskiej i związkach partnerskich. Klub Lewicy zapowiedział też złożenie ich w Sejmie. [czytaj więcej]

– Robert Biedroń wyszedł z projektem ustawy, nazwał ją ustawą historyczną. To jest ustawa dotycząca związków homoseksualnych, tzn. zrównania wszystkich małżeństw z nadaniem im takich samych praw. W skrócie – zapowiada projekt ustawy, która będzie zezwalała na małżeństwa homoseksualne razem z adopcją dzieci. To jest projekt przygotowany przez Stowarzyszenie „Miłość Nie Wyklucza” – wskazała redaktor naczelna portalu wpolityce.pl.

https://twitter.com/RobertBiedron/status/1273896881538695169

Stowarzyszenie „Miłość Nie Wyklucza”, przy wsparciu prawników i analityków, stworzyło kilka lat temu „Strategię wprowadzenia równości małżeńskiej w Polsce na lata 2016-2025”.

– To jest bardzo niebezpieczne. Oni mają określony cel – chcą, żeby w 2025 roku w Polsce można było zawierać małżeństwa homoseksualne; żeby tych małżeństw było 1,5 proc. ze wszystkich małżeństw zawieranych rocznie; żeby tak wpłynąć przez te lata na sposób myślenia polityków, mediów, społeczeństwa, by w 2025 roku na wszystkich 560 posłów i senatorów aż 400 było po stronie homoseksualistów, jeśli chodzi o pełnię ich praw dotyczących życia małżeńskiego i adopcji dzieci. To jest plan rozpisany na lata. Rozpisane są metody, że konieczny jest lobbing wobec polityków, edukacja polityków, edukacja dziennikarzy, by oni w mediach tęczowy światopogląd podawali dalej – podkreślała gość „Aktualności dnia”.

– Są napisane podręczniki dla nauczycieli, jak uczyć dzieci, by one przyjęły tęczowy światopogląd jako swój. W wytycznych dla nauczycieli są jasne przekazy, żeby nie ograniczać mówienia o homoseksualizmie tylko do edukacji seksualnej, ale żeby mówić o tym przy wszystkich okazjach – przy nauczaniu języka angielskiego, historii, sztuki, matematyki, by pokazywać wielkich homoseksualistów w przestrzeni dziejów świata. To jest naprawdę bardzo niebezpieczna ideologia, bo ona ma zmienić cały nasz sposób myślenia, ale ostatecznie ma zmienić polskie prawo. Ma zmienić też konstytucję, bo stąd wpływanie na zwiększenie liczby polityków, by można było ją zmienić – dodała.

We wspomnianej strategii znajduje się dokładnie określony harmonogram, który zakłada, że już w 2020 roku prezydentem Polski ma zostać osoba, która popiera homoseksualistów i zawieranie przez nich małżeństw.

– Stąd też być może Rafał Trzaskowski jest tak mocno wspierany przez te ruchy. Oczywiście próbuje on jakoś sprytnie wybrnąć i powiększyć swój elektorat – udaje człowieka, który jest zatroskany o wartości katolickie i próbuje zrobić jakiś ukłon w stronę Kościoła, ale to jest tylko kreacja na potrzeby wyborów, bo to jest pierwszy prezydent miasta, który podpisał warszawską deklarację LGBT – zaznaczyła dziennikarz.

Marzena Nykiel akcentowała, że wybory prezydenckie, które odbędą się 28 czerwca, to dziejowy moment, za który wszyscy bierzemy odpowiedzialność.

– Mamy dziejową szansę na odbudowę siły polskiej suwerenności. Mamy wyjątkowy moment na to, żeby wzmocnić nas technologicznie, rozwojowo; że Polska ma szansę być nowoczesna, silna, licząca się, a jednocześnie chrześcijańska. (…) A z drugiej strony wrzuca się nam takie tematy, które mają sprawić, że nasze społeczeństwo będzie karłowacieć. Człowiek, który od samego początku wychowywany jest w duchu sprowadzonym do najniższych instynktów i potrzeb, nigdy nie sięgnie po potrzeby wyższe. Stąd nasze oburzenie na to, żeby dzieci nie seksualizować. Dzieciom trzeba pokazywać dalekosiężne horyzonty człowieczeństwa, do jakiego mają zmierzać – argumentowała rozmówca Radia Maryja.

Całą rozmowę z Marzeną Nykiel w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj