[TYLKO U NAS] M. Nowina Konopka: Dystrybucja „Naszego Dziennika” jest zagrożona

Dystrybucja „Naszego Dziennika” jest zagrożona – powiedział Marcin Nowina Konopka, prezes spółki „Spes”, która wydaje „Nasz Dziennik”. Gość „Polskiego punktu widzenia” na antenie TV Trwam odniósł się w ten sposób do problemów spółki „Ruch”, która zajmuje się m.in kolportażem prasy. Firma od dłuższego czasu ma problemy z regulowaniem płatności.

Tylko największym wydawcom „Ruch” jest winien ponad 1 mln zł. Marcin Nowina Konopka zaznaczył, że sytuacja tej spółki w oczywisty sposób wpływa na sytuację „Naszego Dziennika”.

– Jeżeli codziennie utrzymujemy redakcję w pracy, codziennie przychodzą dziennikarze, redaktorzy, korekta, skład, sekretariat – tym ludziom należy się wynagrodzenie. Z drugiej strony, codziennie drukujemy nakład „Naszego Dziennika” na papierze. Ten papier kupujemy. Usługę w drukarni kupujemy. Transport kupujemy. Codziennie wydajemy pieniądze. Jeżeli nie będziemy dostawać tych pieniędzy ze sprzedaży „Naszego Dziennika”, to po prostu nie mamy z czego funkcjonować. „Nasz Dziennik” będzie musiał zostać zamknięty – wyjaśnił Marcin Nowina Konopka.

Prezes spółki „Spes”, która wydaje „Nasz Dziennik”, zachęcił przy tym do tego, by skorzystać z prenumeraty. Jeszcze tylko dziś na poczcie można zaprenumerować „Nasz Dziennik” na 2019 rok.

„Ruch” powstał jeszcze przed wojną i obecnie jest jedną z najbardziej znanych polskich firm. Ma do dyspozycji 1800 punktów zapewniających roczny obrót w wysokości około 870 mln zł.

W ostatnich dniach PKN Orlen i Alior Bank przygotowały plan restrukturyzacji, który ma umożliwić „Ruchowi” prowadzenie dalszej działalności.

RIRM

drukuj