ABW prowadziła śledztwo w sprawie przemytniczki zatrzymanej w Buenos Aires

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadziła śledztwo w sprawie grupy przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków i w jego ramach ustaliła adres zatrzymanej przez Interpol w Buenos Aires Sylwii S. – dowiedziała się PAP w źródłach bliskich sprawy.

Sylwia S. była podejrzana o udział w grupie przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków i praniem pieniędzy w latach 1997-99. 41-letnią kobietę zatrzymano 28 listopada w Buenos Aires (Argentyna).

„Trwa procedura ekstradycji S. z Argentyny do Polski” – powiedział w czwartek PAP rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w śledztwie prowadzonym wobec tej grupy przestępczej ustaliła i we współpracy z policją przekazała Interpolowi faktyczne miejsce pobytu S. oraz dane jej nowej tożsamości – wynika z ustaleń PAP.

Kobieta miała korzystać z fałszywych danych osobowych i ukrywać się jako obywatelka Boliwii. Według śledczych S. należała do zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 1997-99 przemycała kokainę z Ameryki Południowej do Polski. Łącznie w tym okresie przetransportowanych zostało kilkaset kilogramów tego narkotyku – ustalono w śledztwie.

S. była poszukiwana od listopada 1999 r. W październiku 2005 r. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał za kobietą Europejski Nakaz Aresztowania. Śledztwo departamentu postępowań karnych ABW nadzorowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl