[TYLKO U NAS] M. Korzekwa-Kaliszuk: Przykład ataku na Zofię Klepacką pokazuje, jak ważne jest, by nie dopuścić lewicy do władzy

Przykład Zofii Klepackiej i ataku na nią pokazuje nam, że bardzo ważne jest, by nie dopuścić lewicy do władzy, bo wtedy właśnie osoby o odmiennych poglądach będą prześladowane. Na razie mogą „jedynie” hejtować i szerzyć nienawiść. Gdyby skrajna lewica miała władzę, to doprowadziłaby do usunięcia z kadry narodowej takich osób jak Zofia Klepacka i odcięcia od niej sponsorów – podkreśliła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prawnik i psycholog, w rozmowie z portalem Radia Maryja.

Zofia Klepacka, mistrzyni świata w windsurfingu, publicznie i stanowczo wypowiada się na temat szkodliwości ideologii gender oraz tzw. seksedukacji, którą próbuje wprowadzać się do szkół [czytaj więcej] Za mówienie prawdy spotyka ją fala hejtu, pada zarzut o nietolerancyjność. Pojawiają się apele o wyrzucenie sportsmenki z kadry, z sugestię, by wysłać ją do psychiatry. Celebryci z daleka na ulicy krzyczą do Zofii  Klepackiej: „Wstyd!” i piszą w Internecie: „Jesteś żałosna, dziewczynko. Oddaj te medale i nie noś orła”.


– Zofia Klepacka wprost opowiada się po stronie rodziny i po stronie dzieci, a ten ogromny hejt, nienawiść, jaka na nią spadła, rzeczywiście jest okropna i okrutna. To pokazuje, że osoby, które bronią tolerancji – przynajmniej teoretycznie – same okazują się bardzo nietolerancyjne właśnie poprzez takie ataki. Nie przyszłoby mi do głowy, aby domagać się, żeby zawodnika, który ma nawet bardzo radykalnie lewicowe poglądy – wyrzucać z kadry narodowej, albo żeby krzyczeć na niego na ulicy. To są sytuacje, które spotykają Zofię Klepacką. Przykład Zofii Klepackiej i ataku na nią pokazuje nam, że bardzo ważne jest, by nie dopuścić lewicy do władzy, bo wtedy właśnie osoby o odmiennych poglądach będą prześladowane. Na razie mogą „jedynie” – to oczywiście też bardzo dużo – hejtować, szerzyć nienawiść wobec takich osób. Gdyby skrajna lewica miała władzę, to doprowadziłaby do usunięcia z kadry narodowej takich osób jak Zofia Klepacka i odcięcia od niej sponsorów – zaznaczyła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Takie konsekwencje spotkały australijskiego rugbystę. Israel Folau został wyrzucony z reprezentacji i zawieszony przez ligę za przypomnienie w mediach społecznościowych słów św. Pawła Apostoła o grzechu homoseksualizmu.

– To sportowiec, który za cytowanie św. Pawła – dokładnie słów, które mówią o grzechu homoseksualizmu – został wyrzucony z kadry narodowej: został zawieszony przez ligę, stracił kontrakty sponsorskie i nie wiadomo, czy kiedykolwiek w ogóle będzie mógł wykonywać swój zawód.        Lewica, ci, którzy z nienawiścią odnoszą się do Zofii Klepackiej za to, że mówi prawdę o rodzinie, o dzieciach, o lobby LGBT, chcieliby, aby spotkałyby ją takie same konsekwencje. Na to nie możemy się zgodzić – akcentowała prawnik.

Psycholog wskazała, iż ważne jest nasze wsparcie dla osób atakowanych za poglądy i bronienie wartości katolickich.

– Każde wsparcie, jakie okazujemy to nie tylko wsparcie dla niej, ale także dla wszystkich osób, które są w podobnej sytuacji i być może myślą, że są osamotnione. Takie osoby potrzebują, abyśmy publicznie, np. w mediach społecznościowych, wypowiadali się na te tematy. Musimy przeciwdziałać także poprzez budowanie świadomego społeczeństwa i dobre wybory. Jesienią odbędą się wybory parlamentarne i nie możemy dopuścić do tego, żeby skrajna lewica, która chciałaby karać takie osoby, jak Zofia Klepacka, doszła do władzy – mówiła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Monika Bilska/RIRM

drukuj