[TYLKO U NAS] M. Guziak-Nowak: Nawet bardzo liberalni, lewicowi naukowcy, którzy po prostu są uczciwi i rzetelni w swojej pracy, mówią, że ludzkie życie rozpoczyna się od poczęcia

Nawet bardzo liberalni, lewicowi naukowcy, którzy po prostu są uczciwi i rzetelni w swojej pracy, mówią, że ludzkie życie rozpoczyna się od poczęcia. Nie mamy dzisiaj co do tego żadnych wątpliwości. Spór o aborcję od wielu lat już nie dotyczy tego, od kiedy zaczyna się ludzkie życie, tylko czy przyznamy nowej osobie ludzkiej bezwarunkowe prawo do życia – powiedziała Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor do spraw edukacji, sekretarz Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka ma misję w zakresie pro-life, szeroko rozumianej ochrony życia człowieka na każdym etapie rozwoju. Stowarzyszenie organizuje też pomoc materialną czy telefon zaufania. „JESTEŚ. Miejsce dziecka utraconego w rodzinie” to tytuł webinaru, który wchodzi w cykl edukacyjno-szkoleniowy Stowarzyszenia.

– Na webinar zapraszamy wszystkich. W pierwszej kolejności rodziców, którzy mają w swoim doświadczeniu stratę dziecka w okresie prenatalnym. Z niektórych badań możemy wyczytać, że 10 procent par doświadczyło w swoim życiu poronienia, a inne badania mówią, że takich małżeństw może być między 15-20 procent. Zaryzykuję stwierdzenie, że utrata dziecka przed narodzeniem jest problemem powszechnym. Chcemy podnieść nasze kompetencje komunikacyjne, nauczyć się lepiej towarzyszyć rodzinom, które znajdują się w takiej sytuacji. Myślę, że pożytek z udziału w wydarzeniu będzie dla każdego z nas – mówiła Magdalena Guziak-Nowak.

Na wydarzenie można się zapisać za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej www.pro-life.pl. Udział we wszystkich wydarzeniach Stowarzyszenia jest bezpłatny. Można otrzymać zaświadczenie uczestnictwa. Webinar ma odbyć się 12 października o godzinie 19:00, trzy dni przed Dniem Dziecka Utraconego – 15 października. Gościem webinaru będzie Magdalena Poprawa, doświadczony psychoterapeuta młodzieży i par, pedagog i seksuolog. Będzie możliwość zadawania pytań.

– Będziemy rozmawiać o tym, jak przeżyć żałobę po stracie dziecka, w jaki sposób nadać naszemu dzieciątku miejsce w naszej rodzinie. Zastanowimy się nad tym, jak porozmawiać ze starszym rodzeństwem i jak porozmawiać o poronieniu, które wydarzyło się kilka lat temu, a do tej pory nie mieliśmy odwagi, żeby o tym naszym dzieciom powiedzieć. Będziemy też podejmować temat komunikacji w związku. Z badań wynika, że wśród par, u których doszło do poronienia, pojawia się poważny kryzys relacji. Kobiety i mężczyźni zupełnie inaczej przeżywają stratę – wskazała sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

W ankiecie, w której badano 5500 biologów, kiedy zaczyna się życie ludzkie – 96 procent odpowiedziało, że od momentu poczęcia. Ankietę przeprowadzano w ponad tysiącu instytucji akademickich w 86 krajach. Większość z nich zadeklarowała, że jest niereligijna – 63 procent, 89 procent poglądów liberalnych, a konserwatywnych – 11 procent. 85 procent było zwolenników prawa wyboru, a pro-life – 15 procent.

– To pokazuje, że proaborcyjna narracja jest od początku do końca wewnętrznie sprzeczna. Jeśli zostawimy ze sobą proaborcyjne pseudoargumenty, bardzo często widzimy, że jeden wyklucza drugi. Nawet bardzo liberalni, lewicowi naukowcy, którzy po prostu są uczciwi i rzetelni w swojej pracy, mówią, że ludzkie życie rozpoczyna się od poczęcia. Nie mamy dzisiaj co do tego żadnych wątpliwości. Spór o aborcję od wielu lat już nie dotyczy tego, od kiedy zaczyna się ludzkie życie, tylko czy przyznamy nowej osobie ludzkiej bezwarunkowe prawo do życia – zaznaczyła dyrektor do spraw edukacji.

Całość rozmowy z udziałem Magdaleny Guziak-Nowak w audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl