fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] M. Czarnik o Konwencji Stambulskiej: To nowy, tęczowy totalitaryzm, który demontuje krok po kroku bazowe wolności naszej chrześcijańskiej cywilizacji

To jest nowy, tęczowy totalitaryzm, który bazowe wolności naszej cywilizacji zachodniej, chrześcijańskiej demontuje krok po kroku – w tym kontekście musimy patrzeć na Konwencję Stambulską. Jeśli my jej nie wypowiemy, to za niedługo nasze organizacje chrześcijańskie będą miały rzucane kłody pod nogi – przestrzegała Magdalena Czarnik, prezes stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci, we wtorkowym wydaniu „Polskiego punktu widzenia” na antenie TV Trwam.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro złożył do resortu rodziny wniosek o rozpoczęcie prac nad wypowiedzeniem Konwencji Stambulskiej. [czytaj więcej]

Magdalena Czarnik podkreśliła, że Konwencja Stambulska została skonstruowana wokół płci społeczno-kulturowej, która jest jednym z głównych założeń ideologii gender. Dodała, że dokonano błędnego tłumaczenia dokumentu – słowo „płeć społeczno-kulturowa” świadomie zastąpiono wyłącznie słowem „płeć”.

– Pojęcie „płeć społeczno-kulturowa” dominuje w Konwencji Stambulskiej. Ze względu na jego istnienie, mamy pozbyć się stereotypów związanych z naszymi tradycjami, z rolami mężczyzny i kobiety, dlatego że one są przyczyną przemocy wykonywanej na kobietach i dzieciach. Konwencja upatruje główne przyczyny przemocy w tradycyjnych rolach męskich i żeńskich, które są zakorzenione głęboko w naszej chrześcijańskiej kulturze – zwróciła uwagę prezes stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci.

– Wiele badań wskazuje na to, że dobrze funkcjonująca rodzina jest podstawową strukturą społeczną, która chroni przed przemocą. Chcemy, żeby takich rodzin powstawało jak najwięcej. Natomiast Konwencja Stambulska prowadzi w zupełnie inną stronę, niż tam, gdzie faktycznie występują źródła przemocy – dodała.  

Gość TV Trwam wskazała na podstawowe źródła przemocy, konfrontując je ze źródłami rozumianymi przed ideologię LGBT.

– Jest jej bardzo dużo tam, gdzie młodzież i dorośli ulegają wzorcom kultury „przeseksualizowanej”, gdzie wizerunek dziewcząt i kobiet jest przedstawiony w zupełnie nieodpowiedni sposób i w związku z tym pojawia się też wiele przemocy na tle seksualnym. Są też źródła związane z alkoholizmem. Należy wykorzeniać przemoc tam, gdzie ona faktycznie powstaje. (…) Jeśli ktoś nie afirmuje istnienia orientacji seksualnych, to już jest podejrzewany o przemoc. Konwencja narzuca nam szukanie przemocy tam, gdzie jej nie ma, dopóki nie pojawią się aktywiści, różne organizacje LGBT i nie wmówią nam, że nasze społeczeństwo jest homofobiczne – zaznaczyła Magdalena Czarnik.

Zdaniem prezes stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci, Konwencja Stambulska uderza w fundamenty funkcjonowania społeczeństw. Jak dodała, wszelkie plany organizacji LGBT to „szeroko zakrojone plany polityczne zmiany struktury naszego społeczeństwa”, które mają zniszczyć tradycyjną rodzinę i małżeństwo. Zaczyna się to od tzw. edukacji antydyskryminacyjnej.

– Mówi się o edukacji antydyskryminacyjnej w szkołach. To jest tak naprawdę uczenie dzieci, że wszelkie stosunki seksualne są tak samo dobre; że homoseksualizm jest równoważną formą współżycia i nie przynosi żadnych złych skutków – jest wręcz godny pochwały i zachęcania. Muszą przykrywać swoje działania słowami, które je maskują. Nie powiedzą, że jest to edukacja, która ma zachęcić dzieci do różnych form działań seksualnych; powiedzą, że jest to edukacja antydyskryminacyjna. Na tych pięknych hasłach posuwają się dalej. Ludzie wierzą w zakamuflowane pojęcia, które od środka dokonują zniszczenia w głowach naszych dzieci i w naszym społeczeństwie – akcentowała socjolog.

Magdalena Czarnik podała przykład dyskryminacji, które pojawiają się w krajach zachodnich. Wspomniała o organizacji chrześcijańskiej działającej na rzecz rodzin w Wielkiej Brytanii, która została zaatakowana przez aktywistów LGBT do tego stopnia, że wymówiono im prowadzenie konta w banku.

– To jest nowy, tęczowy totalitaryzm, który bazowe wolności naszej cywilizacji zachodniej, chrześcijańskiej demontuje krok po kroku – w tym kontekście musimy patrzeć na Konwencję Stambulską. Jeśli my jej nie wypowiemy, to za niedługo nasze organizacje chrześcijańskie i te, które będą niezgodne z żądaniami organizacji LGBT, będą miały rzucane kłody pod nogi do tego stopnia, że nie będą mogły prowadzić swobodnie konta w banku – przestrzegała gość TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj