fot. facebook.com/rozaniecdogranicnieba

[TYLKO U NAS] M. Bodasiński o Różańcu do Granic Nieba: Chcemy prosić Boga, żeby zatrzymana została śmierć, która ma dostęp do rodzin przez grzechy aborcji

Chcemy poprosić Polaków, żeby podjęli poważną pokutę za wszystkie aborcje dokonane w całej historii Polski. Celem jest błaganie Boga, abyśmy jako naród nie musieli w dzisiejszych czasach dźwigać skutków duchowych tych czynów. Chcemy prosić, żeby zatrzymana została śmierć, która ma dostęp do rodziny przez grzechy aborcji – powiedział Maciej Bodasiński, współorganizator wydarzenia Różaniec do Granic Nieba, w rozmowie z portalem Radia Maryja.

W dniach 1-8 listopada odbędzie się Różaniec do Granic Nieba. [czytaj więcej] Wydarzenie podzielone jest na dwa elementy. Pierwszym z nich jest element dla parafii.

– Element dla parafii oznacza 7 dni różańcowej modlitwy pokutnej za wszystkie grzechy i cierpienia ludzi związane z pozbawieniem życia dziecka, za wszystkie grzechy aborcji. Chcemy poprosić Polaków, żeby podjęli poważną pokutę za wszystkie aborcje dokonane w całej historii Polski. Celem jest błaganie Boga, abyśmy jako naród nie musieli w dzisiejszych czasach dźwigać skutków duchowych tych czynów. Zapraszamy parafie do tego, aby rejestrowały się przez stronę internetową http://www.rozaniecdogranic.pl/ (w ciągu kilku dni będzie specjalny formularz dla parafii). Bardzo zachęcamy parafie, żeby były jak najbardziej twórcze w działaniu – wskazał nasz rozmówca.

Fundamentem jest codzienna modlitwa różańcowa i ona jest warunkiem koniecznym – kontynuował.

– Przygotowujemy propozycje modlitwy przebłagalnej na każdy dzień, jeśli parafia chce się tym posiłkować. Zostaną przez nas przygotowane rozważania na każdy dzień w formie audio nagrane przez ważnych duchowych wielkich Polaków z naszej historii. Parafie rejestrują się i stają się kościołami stacyjnymi wydarzenia. Należy zaznaczyć, że nie chodzi tylko o parafie graniczne, ale tym razem zapraszamy wszystkie parafie z całej Polski do udziału w tej modlitwie. Jeśli z jakichś powodów nie jest możliwe zarejestrowanie parafii, to modlitwę można zorganizować w innych miejscach, jak kaplice czy przy przydrożnych krzyżach – powiedział Maciej Bodasiński.

Drugim elementem jest modlitwa skierowana do rodzin.

– Osoby indywidualne i rodziny są zaproszone, żeby dowolnego dnia z tych ośmiu między 1-8 listopada udały się na cmentarz i nad grobem rodzinnym zwróciły się do dzieci nienarodzonych, które zginęły w całej historii tej rodziny. Chcemy objąć tą modlitwą wszystkie pokolenia wstecz w całej historii Polski i zwrócić się do tych dzieci z prośbą o wybaczenie tego, co je spotkało. Chcemy prosić, żeby zatrzymana została śmierć, która ma dostęp do rodziny przez te grzechy. To poznanie wynika z doświadczenia psychologów, którzy mówią, że po aborcjach jest takie doświadczenie, że śmierć mieszka w rodzinie. Umierają wtedy relacje między małżonkami i uczuciowość, emocjonalność w rodzinie – mówił reżyser.

WRACAMY‼️ RUSZA 2. EDYCJA „RÓŻAŃCA DO GRANIC”❗️TYM RAZEM IDZIEMY DO GRANIC NIEBA… ☁️Kochani, po 3 latach przerwy –…

Opublikowany przez Różaniec Do Granic Środa, 7 października 2020

Modlimy się o wybaczenie i prosimy Boga, żeby śmierć nie miała dostępu do rodziny. Dzieci prosimy natomiast o wielkie wstawiennictwo dla całej rodziny – zaakcentował współorganizator.

– Chodzi w tym wydarzeniu o to, żeby włączyć te dzieci do rodziny, abyśmy zaczęli o nich myśleć. Na te trudne czasy, w których żyjemy, chcemy, żeby każda rodzina miała swoją własną armię, która się wstawia u Boga za tą rodziną – dodał.

W przypadku wzmożonych restrykcji sanitarnych w związku z COVID-19 modlitwa przyjmie nieco inną formę.

– Restrykcje mogą się zmieniać. Istnieje scenariusz, że Polska w całości zostanie objęta restrykcjami w tym czasie, wtedy ta sama modlitwa może się odbywać w każdym miejscu, w którym jest dany człowiek. Jeśli jest pełna kwarantanna i przebywamy w domach, to włączamy się w tę modlitwę w domu. Jeśli możemy udać się gdzieś całą rodziną i wspólnie się modlić – zróbmy to – oznajmił Maciej Bodasiński.

Codzienne odmawianie różańca jest szczególną prośbą daną ludziom przez Matkę Bożą.

– Dzisiaj Matka Boża prosi o różaniec we wszystkich uznanych przez Kościół objawieniach w ostatnich kilkuset latach. Maryja prosi o codzienny różaniec. Dzisiaj ta modlitwa jest drogą do tego, żeby nawiązać relację z Panem Bogiem. To jest modlitwa do walki z nałogami, grzechami, pokusą, szatanem. Jest to wyjątkowy duchowy oręż, który jest nam dany przez Pana Boga. Doświadczenie wielu milionów katolików na całym świecie jest takie, że sięgając po różaniec, widzą jego owoce – powiedział rozmówca Radia Maryja.

Żyjemy w świecie opanowanym przez zło, a różaniec zaprasza nas do kontemplacji życia i świata Maryi oraz Jezusa – kontynuował.

– Przez różaniec wychodzimy duchowo z tego świata zła i zanurzamy się w świętym życiu Maryi i Jezusa. Różaniec jest jakby terapią duchową: jestem wyjmowany ze świata zła i przez cały czas mogę żyć duchowo i być w świecie Maryi oraz Jezusa poprzez kontemplację kolejnych tajemnic różańca. Ta modlitwa jest nam dana, żeby móc nas wyjąć spod władzy złego ducha, który opanowuje ten świat – podkreślił współorganizator akcji.

Wydarzenie jest odpowiedzią na poczucie tracenia nadziei, tego, że lęk coraz mocniej miesza nam w sercach i z niepokojem patrzymy w przyszłość – zaakcentował.

Pod wpływem chwili zrodziła się myśl, żeby ponownie Polacy podnieśli głowę do nieba. Myślę, że jest ogromna potrzeba, żebyśmy podnieśli wzrok do góry, żeby nie patrzeć tylko na ziemię, ale spojrzeć w stronę Pana Boga. Mam nadzieję, że Pan Bóg pozwoli jeszcze niejedną modlitwę, wydarzenie zrobić. Świadectwa ludzi i doświadczenie wiary mówią nam, że każde z tych wydarzeń przynosi bardzo dobre owoce i wzmacnia w nas wiarę – powiedział nasz rozmówca.

Mam bardzo gorący apel – zwrócił uwagę Maciej Bodasiński.

– Mamy bardzo mało czasu i bardzo potrzebna jest pomoc każdej osoby, żeby organizować modlitwę w swoich rodzinach, parafiach, środowiskach. My jako organizatorzy nie jesteśmy w stanie wszystkiego przygotować, jak przy pierwszej edycji. Jesteśmy przekonani, że bardzo ważne jest, aby święto Wszystkich Świętych stało się momentem zwrócenia się do dzieci nienarodzonych. Bardzo pokornie wszystkich prosimy i błagamy o włączenie się w organizowanie tego wydarzenia – podsumował współorganizator wydarzenia.

Opublikowany przez Różaniec Do Granic Środa, 7 października 2020

Jakub Gronczakiewicz/radiomaryja.pl

drukuj