ks. Tomasz Kancelarczyk fot. Monika Tomaszek

[TYLKO U NAS] Ks. T. Kancelarczyk: Czas Wielkiego Postu musi być czasem wysiłku duchowego, który prowadzi do wysiłku zewnętrznego

Wielki Post nabiera mocy, kiedy wpatrzeni w Krzyż Jezusa Chrystusa widzimy zarazem tych, którzy dźwigają krzyż swojego ciężkiego życia. Dlatego akcja zbiórki artykułów chemii gospodarczej jest skierowana do domów samotnej matki oraz domów pomocy społecznej na terenie całego kraju. Nie możemy przespać Wielkiego Postu. To musi być czas wysiłku duchowego, który prowadzi do wysiłku zewnętrznego – powiedział ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek, na antenie Radia Maryja w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia”.

Fundacja Małych Stópek po raz trzeci organizuje akcję „Wielkopostne porządki”. Ks. Tomasz Kancelarczyk wskazał, że „w czasie Wielkiego Postu na pierwszym miejscu znajdują się porządki dokonywane w nas samych. To spędzanie czasu w duchu modlitwy. Dopiero później ruszamy z porządkami zewnętrznymi”.

– Chodzi o porządki w domach, aby w czasie Świąt lśniły nie tylko nasze serca, ale także i szyby w oknach. W tym duchu organizujemy akcję „Wielkopostne porządki”. Ona wypływa z filarów Wielkiego Postu – modlitwy, postu i jałmużny. Mamy przy tym przed oczami drugiego człowieka. Wielki Post nabiera mocy, kiedy wpatrzeni w Krzyż Jezusa Chrystusa widzimy zarazem tych, którzy dźwigają krzyż swojego ciężkiego życia. Dlatego akcja zbiórki artykułów chemii gospodarczej jest skierowana do domów samotnej matki oraz domów pomocy społecznej na terenie całego kraju – wyjaśnił duchowny.

– Każdy, kto w takim duchu chce włączyć się w akcję, jest zaproszony, aby w swoim środowisku zbierał artykuły i przekierowywał je do wyznaczonych przez nas placówek lub miejsc wybranych przez siebie. Akcja trwa od 8 marca do 3 kwietnia – dodał.

Prezes Fundacji Małych Stópek opowiedział także o poprzednich edycjach, zapewniając, że „akcja z roku na rok rośnie i rosnąć będzie”.

– Dzięki temu będzie coraz większą pomocą dla placówek. W poprzednich latach akcję można było zmierzyć w setkach tysięcy złotych. Mam nadzieję, że suma pomocy w tym roku będzie zwielokrotniona – wyraził nadzieję ks. Tomasz Kancelarczyk.

Ktoś może powiedzieć, że zbiórek w parafii jest bardzo dużo. Zawsze odpowiadam, że jest ich i tak za mało. Musi być ich więcej – kontynuował kapłan.

– Gdzie się nie obrócimy, tam powinniśmy mieć możliwość czynienia dobra i ofiarowania swojej jałmużny na miarę swoich możliwości. Od tego jest czas Wielkiego Postu. Nie możemy go przespać. To musi być czas wysiłku duchowego, który prowadzi do wysiłku zewnętrznego. (…) Byłem w wielu placówkach, gdzie są małe dzieci i osoby ubogie. W wielu z nich było widać i czuć, że brakuje im środków. Są artykuły wielkiej potrzeby, aby ludzie żyli w czystym środowisku – powiedział gość Radia Maryja.

Szczegóły akcji można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Małych Stópek. [zobacz tutaj]

Rozmowa z ks. Tomaszem Kancelarczykiem dostępna jest [w tym miejscu]

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl