[TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Atak na ojca Tadeusza Rydzyka jest atakiem na wszystkich tworzących wspólnotę

Sformułowania takie jak np. „Imperium Rydzyka” mają na celu zohydzenie. To nie jest atak tylko na ojca Tadeusza Rydzyka, ale na wszystkich tworzących tę wspólnotę. To służy nie tylko dyskredytowaniu nazwy, ale całej misji – powiedział w poniedziałkowych „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Pod koniec września zebrał się Zespół Wspierania Radia Maryja w służbie Bogu, Kościołowi i narodowi polskiemu. Jego przewodniczącym jest Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz, a w skład wchodzą m.in. prof. Piotr Jaroszyński czy prof. Wojciech Polak.

– Przede wszystkim pragnę zwrócić uwagę, że zespół składa się z zacnych przedstawicieli świata nauki. Jest to zespół, który ma pewne prawo do wydawania sądów, opinii poświęconych zagadnieniu funkcjonowania prawdy w życiu publicznym – podkreślił ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Zespół ma za zadanie przeciwdziałać fałszywej propagandzie kierowanej w stronę Radia Maryja i Telewizji Trwam.

– Są to media, które służą Polsce i Kościołowi, temu, co autentycznie polskie. Zawsze musimy do tego kontekstu się odwoływać, by patrzeć na problemy, które wymagają interwencji ze strony Zespołu – wskazał ks. Profesor.

A sytuacji, w których należy interweniować nie brakuje.

– Taką sytuacją staje się dzisiaj próba zohydzania Kościoła katolickiego i różnych instytucji i osób przynależących do Kościoła. Na tle tego ogólnego nurtu zajęliśmy się dyskredytowaniem Radia Maryja i Telewizji Trwam – wyjaśnił.

– My opieramy się na głębokich relacjach, zaufaniu, wierze w Boga i modlitwie. To są wartości autentycznie twórcze, wielkie. Natomiast próbuje się zohydzić te pojęcia jak dom, rodzina, wspólnota, więź. To próbuje się zohydzić takie sformułowania jak „Imperium Rydzyka”. To nie jest atak tylko na ojca Tadeusza Rydzyka, ale na wszystkich tworzących tę wspólnotę. To służy nie tylko dyskredytowaniu nazwy, ale całej misji – podsumował ksiądz Paweł Bortkiewicz.

Całość programu można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj