fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Ks. prof. J. Machniak: Atak na Ojca Świętego Jana Pawła II to atak na Boże prawdy

Atak na Ojca Świętego Jana Pawła II to atak na Boże prawdy, które on głosił i niestrudzenie przekazywał światu. Papież bronił nienaruszalności życia, dzieci nienarodzonych, ale także wstawiał się za ludźmi starymi, broniąc ich przed eutanazją. To dwa wielkie problemy naszych współczesnych czasów: aborcja i eutanazja – podkreślił ks. prof. Jan Machniak w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” w Radio Maryja.

Ks. prof. Jan Machniak przypomniał, że to św. Jan Paweł II był tym, który prowadził Kościół po trudnych czasach przełomu XX i XXI wieku.

– Wydarzenia ostatnich tygodni charakteryzujące się atakiem na Ojca Świętego Jana Pawła II, próby zniszczenia jego pomników i zgłaszane postulaty odkanonizowania papieża z dalekiego kraju, który zmienił świat, stawiają nas wobec pytań „dlaczego i skąd tak wściekły atak na tego, który jest symbolem wolności XXI wieku?”. Papież Polak jest tym, który wprowadził Kościół w nowe czasy i rozniósł imię Chrystusa po całym świecie. Jest tym, który bronił rodziny i dzieci przed wykorzystywaniem ekonomicznym oraz niszczeniem moralnym. Jest to atak na pierwszego Polaka, który zasiadł na tronie Piotrowym, który przez ćwierć wieku prowadził Kościół po trudnych drogach XX i XXI wieku – powiedział kapłan.

Św. Jan Paweł II bronił rodziny i świętości życia – wskazał felietonista Radia Maryja.

– Bronił prawdy o tym, że Bóg stworzył nas jako mężczyznę i kobietę. Zarówno mężczyźnie, jak i kobiecie przekazał dar życia, aby oni mogli być świadkami tajemnicy życia i stać się rodzicami zjednoczonymi węzłem miłości oraz mogli dać fundament rodzinie. Atak na Ojca Świętego Jana Pawła II to atak na Boże prawdy, które on głosił i niestrudzenie przekazywał światu. Papież bronił nienaruszalności życia, dzieci nienarodzonych, ale także wstawiał się za ludźmi starymi broniąc ich przed eutanazją. To dwa wielkie problemy naszych współczesnych czasów: aborcja i eutanazja. Ojciec Święty Jan Paweł II przy całej swej dobroci i łagodności był w tym względzie nieugięty i niestrudzony – podkreślił duchowny.

Papież odwoływał się w swoim nauczania do Pisma Świętego i do Tradycji Kościoła – mówił ks. prof. Jan Machniak.

– Mówił o tym u św. Piotra w Watykanie, ale również w Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku czy w Parlamencie Europejskim. Papież nieustannie przypominał o tym, że człowiek to wielki dar Boga i jest święty, dlatego że stworzył go Bóg, który jest święty. Warto przypomnieć, że Ojciec Święty Jan Paweł II krytykował mocno cywilizację śmierci i praktyki, które prowadzą do zabijania dzieci niewinnych. Poruszony na audiencji generalnej różnymi zjawiskami, które pojawiały się w kulturze zachodniej, mówił wyraźnie, że rodzinę może stanowić tylko i wyłącznie mężczyzna i kobieta, a nie związek dwóch mężczyzn lub dwóch kobiet. Ojciec Święty Jan Paweł II wyraźnie mówił i przypominał o tym, że życie jest świętością i nie wolno tego życia niszczyć i narażać na niebezpieczeństwa – podsumował publicysta.

Cały felieton ks. prof. Jana Machniaka z cyklu „Myśląc Ojczyzna” można odsłuchać [tutaj].

 

RIRM

drukuj