fot. flickr.com

[TYLKO U NAS] Ks. prof. J. Machniak o atakach na Kościół: Dziś wiemy, że jest to z góry zaplanowana akcja

Dziś wiemy, że jest to z góry zaplanowana akcja, której celem jest osłabienie pozycji moralnej Kościoła. W tej wielkiej walce, jaka dokonuje się dzisiaj w Europie, jest to walka cywilizacyjna – chodzi nie tylko o władzę, ekonomię, pieniądze, ale chodzi o człowieka i rząd dusz – wskazał ks. prof. Jan Machniak w felietonie z cyklu „Myśląc ojczyzna” na antenie Radia Maryja.

Ksiądz prof. Jan Machniak odniósł się do trwających od jakiegoś czasu zmasowanych ataków na Kościół.

– Wydarzenia ostatnich dni, charakteryzujące się niespotykanym dotychczas atakiem na Kościół, księży, biskupów, kardynałów, sprawiły, że w naszych sercach i umysłach pojawiła się szczera i ukryta troska o tę rzeczywistość, która od tysiąca lat kształtuje naszą polską ziemię. Zaczęło się od bezpardonowego ataku redaktora Jażdżewskiego, który w obecności przewodniczącego Tuska obrażał Kościół i ludzi Kościoła wypowiadając słowa, których nie godzi się tutaj powtarzać. Dziś wiemy, że jest to z góry zaplanowana akcja, której celem jest osłabienie pozycji moralnej Kościoła. W tej wielkiej walce, jaka dokonuje się dzisiaj w Europie, jest to walka cywilizacyjna – chodzi nie tylko o władzę, ekonomię, pieniądze, ale chodzi o człowieka i rząd dusz – powiedział.

Dokonuje się wielka walka pomiędzy dobrem i złem – podkreślił ks. prof. Jan Machniak.

– Pomiędzy cywilizacją życia i śmierci. O tej walce mówił Ojciec Święty Jan Paweł II. Wielokrotnie powracał do tego tematu na różnych miejscach i w różnych spotkaniach. Mówił o tym, że jest to walka odwieczna, która pojawiła się już na samym początku, kiedy Bóg stwarzał człowieka i dzielił się z nim największym dobrem, to jest życiem. Dzielił się z człowiekiem wolnością, zdolnością do myślenia. Dzielił się zdolnością do kochania. Bóg dał człowiekowi wolność i tu pojawia się ten problem, który był już u samego początku – pójście za pokusą zła od szatana: „będziecie jak bogowie”. To próba, jaka pojawiła się u samego początku – kontynuował felietonista.

Ta walka przybiera różne formy – zaakcentował kapłan.

– Dzieli ludzi, dzieli całe społeczeństwa. Dzisiaj widzimy, jak ostry jest ten podział. Nieraz bliscy sobie ludzie, którzy wspólnie chodzili na spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, dzisiaj stają po przeciwnych stronach i patrzą na siebie krzywym wzrokiem. Widać, jak bardzo różne są dzisiaj te pozycje. Opowiadanie się po stronie tego wszystkiego co jest „nowoczesne”. To sprawia, że cywilizacja śmierci przenika coraz głębiej i znajduje swoich zwolenników – to prawo do aborcji, małżeństw jednopłciowych. Ta cywilizacja śmierci idzie jak fala przez kraje tzw. Europy Zachodniej, dociera do naszej ojczyzny – powiedział ks. prof. Jan Machniak.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl