„Tym, którzy nie powrócili z morza…” – koncert w Szczecinie

W sobotę 8 czerwca w Szczecinie odbędzie się koncert: „Tym, którzy nie powrócili z morza…”. To jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń w mieście i jedyny tego rodzaju koncert w Europie. 

Koncert rozpocznie się o godz. 22.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

– Podczas tegorocznego koncertu, który wpisał się w kulturalną mapę Szczecina,  w niepowtarzalnej atmosferze i niecodziennej przestrzeni Cmentarza Centralnego usłyszymy Stabat Mater Marka Jasińskiego oraz  Sunrise Mass Oli Gjeilo – kompozycja stała się chóralnym hitem. Muzyce towarzyszy gra świateł, która potęguje nastrój wieczoru. Koncert poprzedza ceremoniał morski z udziałem kompanii honorowej studentów Akademii Morskiej w Szczecinie. Wyjątkowy i niepowtarzalny klimat wydarzenia przyciąga co roku ponad tysięczną publiczność – wskazują organizatorzy.

Koncert w wykonaniu Chóru Akademickiego im. Prof. Jana Szyrockiego ZUT i orkiestry Opery na Zamku w Szczecinie poprowadzi Szymon Wyrzykowski.

Więcej informacji nt. koncertu: „Tym, którzy nie powrócili z morza…” znajduje się [tutaj].

 

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl