fot. niepodlegla.gov.pl

Warszawa: Biuro Programu „Niepodległa” organizuje uroczystości z okazji 40. rocznicy I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski

W Warszawie odbędą się dziś uroczystości związane z 40. rocznicą I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski. Ich organizatorem jest Biuro Programu „Niepodległa”.

Centralne obchody będą miały miejsce na pl. Piłsudskiego. To właśnie tam w 1979 roku papież Polak wygłosił pamiętne słowa: „Niech zstąpi duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. W planie uroczystości upamiętniających to wydarzenie są m.in. widowiska muzyczno – multimedialne.

Podobne inicjatywy odbędą się też w innych miejscowościach, które 40 lat temu odwiedził św. JPII – poinformował Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”.

– W naszych działaniach nie chcemy się tylko zamykać na Warszawę. W każdej miejscowości, gdzie Papież pielgrzymował 40 lat temu, w przestrzeni miejskiej odbędą się koncerty fortepianowe. Dokładnie tego samego dnia, po 40 latach, tak jak w Warszawie 2 czerwca obędzie się koncert, tak w kolejnych dniach, czy to będzie Kraków, czy Częstochowa, czy Gniezno. Kolejną rzeczą będzie wystawa na dworcach PKP w miejscowościach, gdzie Papież pielgrzymował. Główna, największa wystawa będzie na Dworcu Centralnym w Warszawie. Właśnie podczas tych wystaw chcemy pokazać, jak Polacy się „policzyli”, jak te tłumy ludzi, które się zbierały, witając Papieża, które się „policzyły” 40 lat temu i później – 30 lat temu – zaznaczył Jan Kowalski.

Pierwsza pielgrzymka św. Jana Pawła II do Polski odbyła się w dniach od 2 do10 czerwca 1979. Papież-Polak odwiedził wówczas m.in. Warszawę, Kraków, Gniezno, Częstochowę oraz Wadowice.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl