fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] K. Pawłowicz: W Polsce szerzy się zepsucie i demoralizacja środowisk edukacyjnych

Nie jest łatwo żyć tym, którzy są na każdym kroku obrażani, tym bardziej, jeśli te osoby znacząco przysługują się dla kraju. W Polsce szerzy się ogromna zawiść i nietolerancja. Ostatnie sytuacje, jak śmierć prof. Jacka Namieśnika oraz wariacja strajkujących ,,nauczycieli”, pokazują zepsucie i demoralizację środowisk edukacyjnych – powiedziała w felietonie ,,Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja poseł PiS Krystyna Pawłowicz.

Kilka dni temu Polskę obiegła wiadomość o nagłej śmierci prof. Jacka Namieśnika, rektora Politechniki Gdańskiej.

– Z wielkim żalem i przykrością przyjęłam wiadomość o śmierci prof. Jacka Namieśnika, rektora Politechniki Gdańskiej. Jego uczelniane środowisko krytykowało go za to, że wynajął – odpłatnie – pomieszczenia Politechniki Gdańskiej na ostatnią konwencję Prawa i Sprawiedliwości. Nękanie i szykany wobec prof. Jacka Namieśnika ze strony jego akademickich kolegów oraz lewackich organizacji studenckich czy innych opozycyjnych środowisk, było tak dotkliwe, że serce – tego powszechnie lubianego profesora – nie wytrzymało – wskazała Krystyna Pawłowicz.

Stolica województwa pomorskiego po raz kolejny udowadnia, że nastawiona jest wrogo wobec polityków i osób popierających PiS.

– Gdańsk i jego niektóre środowiska związane z opozycją kolejny raz pokazały swoją niedobrą twarz. Wcześniej, na pogrzebie Pawła Adamowicza, upokorzono prezydenta Andrzeja Dudę i premiera Mateusza Morawieckiego, sadzając ich daleko z tyłu przy uśmieszkach i satysfakcji rodziny opozycji obecnej na pogrzebie – zwróciła uwagę poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Z wrogością ze strony ,,kolegów” zmagał się także śp. prof. Lech Morawski.

– Nagonek za swą ciężką pracę dla Rzeczypospolitej nie wytrzymali także inni wybitni polscy profesorowie. Środowisko Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zadręczyło prof. Lecha Morawskiego, który współpracował w komitecie ds. wyjaśniania katastrofy smoleńskiej, a w 2015 roku został sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Prof. Lech Morawski był bardzo źle traktowany przez innych polityków, naukowców i sędziów. Nie wytrzymał tego i w 2017 r. nagle zmarł – przypomniała Krystyna Pawłowicz, poseł PiS.

Obecnie mamy do czynienia ze strajkiem ,,nauczycieli”, którzy doprowadzili do zepsucia etosu nauczyciela. To kolejny przykład szykan wśród środowisk edukacyjnych.

– Głębokie zepsucie i demoralizację środowisk edukacyjnych widać także w czasie obecnego buntu nauczycieli z pokomunistycznego Związku Nauczycielstwa Polskiego, wykorzystywanych przez polityków opozycji. Popisy brutalności tych ,,nauczycieli” i „wychowawców” z postkomunistycznego ZNP, tzw. ścieżek zdrowia, czyli psychicznego znęcania się przez nich nad nauczycielami, którzy chroniąc dobro dzieci pomagają w przeprowadzaniu egzaminów, poza tym strajkujący wymyślają ,,wulgarne piosenki” oraz przebierają się za krowy i świnie, to wszystko już zburzyło etos nauczyciela. Jak dzieci i młodzież mogą mieć zaufanie do takich ludzi? – mówiła Krystyna Pawłowicz w felietonie na antenie Radia Maryja.

Cały felieton prof. Krystyny Pawłowicz z cyklu „Myśląc Ojczyzna” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl