fot. PAP/Piotr Nowak

[TYLKO U NAS] K. Miklas o Igrzyskach Olimpijskich w Tokio: Choć medali było więcej niż w poprzednich latach, to jesteśmy daleko od naszych oczekiwań 

Chociaż cieszymy się, że medali było więcej niż w poprzednich latach, to jednak jesteśmy daleko od naszych oczekiwań. Uważam, iż polski sport powinno być stać na to, aby na każdych Igrzyskach Olimpijskich zdobyć co najmniej 20 medali, w tym 6-7 złotych, tak jak bywało to w przeszłości. XXI wiek jakoś nam nie idzie w sporcie olimpijskim – podkreślił Krzysztof Miklas, komentator sportowy, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Wczoraj zakończyły się Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, które odbyły się w Tokio. Polakom udało się zdobyć 14 medali (4 złote, 5 srebrne, 5 brązowe). Igrzyska Olimpijskie podsumował Krzysztof Miklas.

– Liczyliśmy na siatkarzy i srodze się zawiedliśmy. Złoty medal w siatkówce bardzo by nam osłodził pozostałe niedociągnięcia, których było stanowczo za dużo (…). Chodzi chociażby o sporty walki, które kiedyś były naszą mocną stroną. W 1964 roku sami pięściarze zdobyli 7 medali, a teraz pięściarz nauczy się dwóch ciosów i przechodzi na zawodowstwo, bo tam są pieniądze – mówił gość Radia Maryja.

Dużą pracę wykonał Tadeusz Michalik, zapaśnik, które udało się zdobyć olimpijski brąz.

– Jedynie Tadeusz Michalik, na którego nikt za bardzo nie liczył, bo w zeszłym roku miał operację na sercu. On otarł nam zapaśnicze łzy, bo kiedyś w tej dyscyplinie bywało doskonale. Wystarczy przypomnieć Atlantę z 1996 roku. Tam zdobyliśmy 3 złote medale, a nasi zapaśnicy byli bardzo mocni – wskazał komentator sportowy.

Z kiepskiej strony zaprezentowali się kolarze torowi.

– Były medale mistrzostwach świata, a teraz polskie kolarstwo torowe w ogóle się nie liczyło, a przecież mamy bardzo dobry tor kryty. Kiedyś się mówiło, że kolarstwo torowe nie może zdobywać wielkich laurów, bo nie ma dobrego toru, a mimo wszystko jakieś sukcesy tam były – powiedział Krzysztof Miklas.

– Chociaż cieszymy się, że medali było więcej niż w poprzednich latach, to jednak jesteśmy daleko od naszych oczekiwań. Uważam, iż polski sport powinno być stać na to, aby na każdych Igrzyskach Olimpijskich zdobyć co najmniej 20 medali, w tym 6-7 złotych, tak jak bywało to w przeszłości. XXI wiek jakoś nam nie idzie w sporcie olimpijskim – zaakcentował gość „Aktualności dnia”.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Krzysztofa Miklasa można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj