[TYLKO U NAS] K. Godek: Prawo do życia po prostu powinno być uchwalone

Prawo do życia nie powinno być poddawane pod niczyje sądy – po prostu powinno być uchwalone – powiedziała w rozmowie z naszą redakcją Kaja Godek z Fundacji „Życie i Rodzina”. Odniosła się w ten sposób do kolejnego sondażu dotyczącego zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Według badania IBRIS dla „Rzeczpospolitej”, zaostrzenia przepisów chce tylko 8 proc. ankietowanych, ich liberalizacji 29 proc., a pozostawienia obecnego stanu prawnego oczekuje 56 proc. pytanych.

Rzeczywistość przeczy temu, co mówią sondaże – uważa Kaja Godek, przedstawiciel komitetu obywatelskiej inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”, która czeka na rozpatrzenie w Sejmie.

– Sondaże to jest świat absolutnie wirtualny. Dzwoni się i pyta się ludzi, a ludzie coś przez telefon deklarują. Proszę zobaczyć, co jest później. Jest inicjatywa antyaborcyjna i w ciągu trzech miesięcy podpisuje się pod nią 850 tys. ludzi, konkretnych ludzi z imionami, nazwiskami i PESEL-ami. Z drugiej strony jest inicjatywa za poszerzeniem prawa do zabijania dzieci i tam podpisuje się ledwie 200 tys. Zwracam uwagę, żeby patrzeć na to, jak jest w świecie rzeczywistym – powiedziała Kaja Godek.

Sondaże wydają się być jednak punktem odniesienia dla polityków, którzy zwlekają z pracami nad projektem „Zatrzymaj aborcję”. Projekt likwidujący przesłankę eugeniczną, obecnie dopuszczającą możliwość zabijania dzieci nienarodzonych ze względu na ich chorobę, trafił do Sejmu w ubiegłym roku.

Wczoraj, podczas uroczystości Bożego Ciała, przewodniczący KEP ks. abp Stanisław Gądecki, przekonywał, że wynik irlandzkiego referendum w sprawie aborcji powinien skłonić Polaków do jeszcze intensywniejszej obrony życia. [czytaj więcej] 

Dziś, z okazji Światowego Dnia Dziecka, Komisja Duszpasterstwa KEP zachęca polskie parafie do modlitwy ekspiacyjnej za grzech aborcji.

RIRM

drukuj