[TYLKO U NAS] K. Godek: Posłowie PiS pilnują realizacji polecenia politycznego, które dostali w Jachrance i nie bronią życia

Posłowie PiS pilnują realizacji polecenia politycznego, które dostali w Jachrance na początku grudnia i nie bronią życia także w mediach – przynajmniej w większości. Są nieliczne chlubne wyjątki osób, które się wyłamują i które uważają, że sumienie jest ponad poleceniami, aby blokować ochronę życia – mówiła w piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Kaja Godek, pełnomocnik projektu „Zatrzymaj aborcję”.

Obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję” cały czas znajduje się na etapie prac parlamentarnych. Posłowie partii rządzącej nie stają w obronie życia, ponieważ takie dostali polecenie polityczne – oceniła Kaja Godek.

– Posłowie PiS pilnują realizacji polecenia politycznego, które dostali w Jachrance na początku grudnia i nie bronią życia także w mediach – przynajmniej w większości. Są nieliczne chlubne wyjątki osób, które się wyłamują i które uważają, że sumienie jest ponad poleceniami, aby blokować ochronę życia. Natomiast jako całość politycy nie zdają tutaj egzaminu z obrony życia i to jest bardzo przykre – zaznaczyła.

Przez blokowanie prac nad projektem śmierć poniosło już ok. 1300 osób – zwróciła uwagę pełnomocnik projektu „Zatrzymaj aborcję”.

– Rozmawiamy o projekcie, którego blokowanie spowodowało już teraz śmierć ok. 1300 osób. Z każdym dniem ta liczba rośnie. Tych 1300 osób już nie uratujemy. Przywrócenie prac nad tym projektem oczywiście przybliżałoby nas do zahamowania tej rzezi. Nie ma takiej woli. PiS jest podobno partią pro-life. Niestety, w działaniach to się zupełnie nie potwierdza – akcentowała gość „Aktualności dnia”.

Przy każdej próbie o podanie terminu rozpoczęcia prac podkomisji, cały czas pojawia się odpowiedź, że podkomisja poinformuje o tym opinię publiczną – podkreśliła prezes Fundacji Życie i Rodzina.

– Tak to trwa od 2 lipca ubiegłego roku. To jest prawie 7 miesięcy bezczynności podkomisji, kiedy z reguły podkomisje kończą prace po kilku tygodniach. To jest taka praktyka parlamentarna. Prześledziliśmy wszystkie podkomisje, które zostały powołane od początku tej kadencji. Standard to jest miesiąc, półtora, jeśli jest sprawa bardzo skomplikowana, to nieco dłużej. Jak widać, ta podkomisja została utworzona tylko i wyłącznie po to, żeby ten projekt blokować. Osoby, które biorą w tym udział, mają na rękach krew dzieci, które giną przez nieuchwalenie tej ustawy – wskazała Kaja Godek.

Pełnomocnik projektu „Zatrzymaj aborcję” odniosła się również do informacji o przegłosowaniu przez parlament stanu Nowy York ustawy, która zezwala na zabicie dziecka drogą aborcji do końca ciąży.

– To miejsce, które powinno być dla dziecka najbezpieczniejsze, które powinno być takim schronieniem i miejscem szczególnej opieki, miejscem szczególnego bezpieczeństwa, staje się miejscem najbardziej niebezpiecznym. To przywodzi na myśl najgorsze skojarzenia. Trudno to określić inaczej, niż działanie diabelskie – oceniła.

Całość rozmowy z Kają Godek w audycji „Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj]

RIRM

drukuj