[TYLKO U NAS] K. Ciempka: Pomimo porozumienia ze Stolicą Apostolską władze komunistyczne w Chinach nie przestrzegają zasad wolności religijnej i dalej prześladują chrześcijan

Pomimo porozumienia ze Stolicą Apostolską władze komunistyczne w Chinach nie przestrzegają zasad wolności religijnej i dalej prześladują chrześcijan. Rodzi to pytanie, czy Stolica Apostolska nie powinna interweniować. Zauważamy, że Stolica Apostolska stosuję politykę małych kroków. Być może w przyszłości zaowocuje to poprawą sytuacji w tym kraju – powiedział w rozmowie z TV Trwam Konrad Ciempka z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Zagraniczne media informują o niepokojącej sytuacji chrześcijan w Chinach. Rząd niszczy przedmioty kultu religijnego, zamyka kościoły oraz zmusza wiernych do podpisywania deklaracji, w których wyrzekają się wiary.

– Sytuacja w Chinach jest bardzo trudna. Władze komunistyczne uważają Kościół za siłę destabilizującą kraj. Religię uważają wręcz za siłę zagranicznej infiltracji – wskazał Konrad Ciempka.

Niszczenie przedmiotów kultu to nie jedyny problem. Znacznie ogranicza się też możliwość głoszenia Słowa Bożego.

– Ostatnio pojawiła się kwestia dokumentu, który dostają księża i zakonnice w wielu prowincjach w Chinach. Na jego mocy zobowiązani są do przestrzegania kolejnych restrykcji. Nie mogą na przykład wpuszczać dzieci i młodzieży do kościołów, nie mogą ewangelizować, prowadzić katechez i komunikować się z katolikami zza granicy. Niepodpisanie tego dokumentu sprawia, że nie będą mogli sprawować swoich funkcji – podkreślił.

Sytuacji nie zmieniło nawet porozumienie Chin ze Stolica Apostolską.

– Pomimo porozumienia ze Stolicą Apostolską władze komunistyczne nie przestrzegają zasad wolności religijnej i dalej prześladują chrześcijan. Rodzi to pytanie, czy Stolica Apostolska nie powinna interweniować. Zauważamy, że Stolica Apostolska stosuję politykę małych kroków. Być może w przyszłości zaowocuje to poprawą sytuacji w tym kraju – zaznaczył Konrad Ciempka.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl