[TYLKO U NAS] J. M. Jackowski: Wszyscy nauczyciele będą konsumować skutki zmian w Karcie Nauczyciela

W tej chwili wszyscy nauczyciele będą konsumować skutki zmian w ustawie Karty Nauczyciela, ponieważ gwarantuje ona wzrost płac. Można powiedzieć, że wszystko jest zgodne z harmonogramem i założeniami, ale intencją większości jest to, aby parlament jak najszybciej przyjął tę nowelizację powiedział w środowym wydaniu „Aktualności dnia” Jan Maria Jackowski, senator Prawa i Sprawiedliwości.

Polityk odniósł się na antenie Radia Maryja do procedowanej w Senacie nowelizacji ustawy Karty Nauczyciela. Zakłada ona, że od 1 września wprowadzone zostaną podwyżki dla nauczycieli (średnie wynagrodzenie wzrośnie o 9,6 proc.) i jednorazowy dodatek dla nauczycieli stażystów.

Przypomnę, że ta ustawa jest pokłosiem podpisanego porozumienia między rządem a „Solidarnością”. Niestety nie przystąpiły do niego pozostałe centrale związkowe, które wówczas protestowały. W tej chwili wszyscy nauczyciele będą konsumować skutki tego porozumienia, ponieważ gwarantuje ono wzrost płac. W świetle tej ustawy będzie miał miejsce stały dodatek za wychowawstwo, bo ci nauczyciele, którzy są wychowawcami, mieli dotychczas z tego tytułu różną wysokość wynagrodzenia. Teraz musi to natomiast wynosić 300 zł dla nauczyciela – podkreślił Jan Maria Jackowski.

Jak dodał rozmówca Radia Maryja, nie powinno dojść do żadnych poprawek w tych kwestiach, ponieważ intencją większości parlamentarnej jest to, aby ta ustawa jak najszybciej została przeprocedowana.

Ta ustawa realnie wchodzi w życie 1 września. Tak więc nie pozostało już wiele czasu. Musi ona oczywiście zostać rozpatrzona przez Andrzeja Dudę, bo prezydent też bierze udział w procesie legislacyjnym i tak, aby administracja mogła się przygotować do realizacji tej ustawy. Można powiedzieć, że wszystko jest zgodne z harmonogramem i założeniami, ale intencją większości jest przede wszystkim, żeby parlament jak najszybciej przyjął tę ustawę – zaznaczył polityk.

Całość rozmowy z senatorem Janem Marią Jackowskim dostępna jest [tutaj].

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl