fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Dr J. M. Jackowski: Trzeba z dużą pokorą podchodzić do tych wyborów

Trzeba z dużą pokorą podchodzić do tych wyborów, bardzo dobrze się przygotowywać, mieć oczywiście świetnych kandydatów – my mamy takich kandydatów – i bardzo roztropnie prowadzić kampanię wyborczą – powiedział senator dr Jan Maria Jackowski w piątkowym wydaniu „Polskiego punktu widzenia” na antenie Telewizji Trwam.

https://www.radiomaryja.pl/multimedia/polski-punkt-widzenia-05-07-2019/

W Katowicach rozpoczął się kongres programowy Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem: „Myśląc: Polska 2019”. Jak zaznaczył senator dr Jan Maria Jackowski, założeniem kongresu ma być tzw. burza mózgów.

– Jest przewidzianych kilkadziesiąt dyskusji panelowych, w sumie 400 prelegentów. Tam są omawiane i analizowane nie tylko te rzeczy, które zostały zrobione w obecnej kadencji parlamentu, ale również zostaną zebrane i podsumowane propozycje na przyszłość. Będą stanowiły podstawę ogłoszenia naszego konkretnego już programu w wyborach parlamentarnych jesienią 2019 roku – poinformował dr Jan Maria Jackowski.

Dr Jan Maria Jackowski podkreślił, że biorąc pod uwagę sposób liczenia głosów w wyborach parlamentarnych, a także analizując wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego, PiS może nie otrzymać ponad 50 proc. mandatów.

– Z tego punktu widzenia trzeba z dużą pokorą podchodzić do tych wyborów, bardzo dobrze się przygotowywać, mieć oczywiście świetnych kandydatów – my mamy takich kandydatów – i bardzo roztropnie prowadzić kampanię wyborczą – zaznaczył.

Rząd przygotował specustawę dotyczącą budowy muzeum na terenie Westerplatte. Temat ten budzi wiele emocji wśród członków opozycji. Według gościa „Polskiego punktu widzenia”, budowa muzeum upamiętniającego to historyczne miejsce jest potrzebna.

– Westerplatte jest symbolem nie tylko bohaterstwa żołnierza polskiego. Jest jednym z takich najbardziej znanych przykładów tego męstwa i naszej historii, ale to jest w zasadzie początek wybuchu II wojny światowej – podkreślił dr Jan Maria Jackowski.

Senator Jackowski zaznaczył, że miejsce to jest pewnego rodzaju sanktuarium historycznym, niestety bardzo zaniedbanym, a także nie do końca ukazującym prawdę o jego historii.

– Mamy do czynienia z pewną formą rewizjonizmu historycznego, który w tej chwili próbuje się w muzealnictwie uprawiać, mianowicie relatywizować odpowiedzialność za II wojnę światową. Jeżeli weźmiemy pierwotny projekt Muzeum II Wojny Światowej – ekspozycje, to tam akcenty były bardzo dyskusyjne. Nie chcę wchodzić w szczegóły tej dyskusji, ale w zasadzie z niektórych partii tej ekspozycji można było odnieść wrażenie, że nie do końca było wiadomo, kto był agresorem, a kto ofiarą – zwrócił uwagę gość Telewizji Trwam.

– Polakom trzeba pokazać, jak wyglądała prawda o tych wydarzeniach, jakie było to miejsce, dlaczego ono jest tak ważne w historii Polski, ale też Europy, a nawet całego świata i trzeba oderwać to od tej polityczności bieżącej, do której te obiekty są zawłaszczane – dodał.

Dr Jan Maria Jackowski odniósł się także do zarzutów posłów Platformy Obywatelskiej, którzy nazywają członków PiS barbarzyńcami, chcącymi zawłaszczyć teren Westerplatte.

– To pokazuje, jakie jest zatrzetrzewienie drugiej strony, która straciła możliwość realnej oceny. Te porównania – skandaliczne – które nie powinny mieć absolutnie miejsca, pokazują, z jaką skalą nienawiści do tego, co polskie i do tego, co wiąże się z historią Polski mamy do czynienia – podkreślił.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl