fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] J. Kanthak o akcji #SilniRazem: W ten hejt zaangażowani są politycy Platformy Obywatelskiej, aby oczerniać i atakować rządzących 

Kojarzy mi się ze zorganizowanym hejtem, czyli atakowaniem osób o odmiennych poglądach. Ta akcja trwa już od kilku miesięcy. Teraz dowiadujemy się, że w ten hejt zaangażowani są politycy Platformy Obywatelskiej, którzy prawdopodobnie byli inspiratorami tego hasła i hashtagu, aby oczerniać i atakować rządzących – mówił o akcji #SilniRacem Jan Kanthak, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości, we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Koalicja Obywatelska zainaugurowała akcję #SilniRazem, która ma zachęcać do wspierania kampanii wyborczej opozycji. Zdaniem Jana Kanthaka, jest to zorganizowany hejt, który ma atakować osoby o odmiennych poglądach i uderzać w partię rządzącą.

– Kojarzy mi się ze zorganizowanym hejtem, czyli atakowaniem osób o odmiennych poglądach. Ta akcja trwa już od kilku miesięcy. Teraz dowiadujemy się, że w ten hejt zaangażowani są politycy Platformy Obywatelskiej, którzy prawdopodobnie byli inspiratorami tego hasła i hashtagu, aby oczerniać i atakować rządzących – stwierdził Jan Kanthak.

Jak podkreślił rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości, Platforma Obywatelska pokazuje w ten sposób hipokryzję.

– To jest wyjątkowo bulwersująca sytuacja, pokazująca olbrzymią hipokryzję polityków Platformy Obywatelskiej, którzy z jednej strony zarzucają sędziom, że toczyli wojnę w rodzinie, a z drugiej strony Platforma Obywatelska używa takiego ataku, szkalowania jako narzędzia politycznego, zorganizowanego, nie kryjąc się z tym – oficjalnie, pod sztandarem, zakładając to hasło nawet na auto kampanijne. To jest klasyczna hipokryzja Platformy Obywatelskiej, ale ona nas już do tego przyzwyczaiła – zaznaczył rozmówca Radia Maryja.

Jan Kanthak zapewniał, że Zjednoczona Prawica skupia się na propozycjach i pomysłach, aby zmieniać Polskę na lepsze.

– Prawo i Sprawiedliwość stara się nie patrzeć na to, co robią nasi oponenci. My pragniemy przedstawić nasz pomysł, naszą wizję, nasz plan na Polskę i to robimy – pozytywny przekaz, propozycje i zmienianie Polski na lepsze. To jest nasz cel i nasze zadanie – mówił rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości.

Gość „Aktualności dnia” apelował, aby iść 13 października na wybory i zagłosować na Zjednoczoną Prawicę, bo – jak podkreślał – aby rządzić, trzeba mieć większość sejmową.

– Z popierania słownego nie wygrywa się wyborów. Trzeba iść 13 października na wybory i zakreślić tę opcję, która odpowiada wyborcom. (…) Często mówimy, że Prawo i Sprawiedliwość wygra. Prawdopodobnie wygra, ale żeby rządzić to trzeba mieć odpowiednią większość sejmową i tutaj ważna jest mobilizacja, działanie, przekonywanie, włączenie się do kampanii – zachęcał Jan Kanthak.

Całość rozmowy z „Aktualności dnia” z Janem Kanthakiem można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl