fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Dr Z. Kuźmiuk: Te wybory były dla Prawa i Sprawiedliwości bardzo trudne

Te wybory były dla Prawa i Sprawiedliwości bardzo trudne. Do tej pory to były już czwarte wybory i dopiero właśnie te wybory wygraliśmy. Wcześniej wyborów do Parlamentu Europejskiego nie wygrywaliśmy głównie pewnie dlatego, że frekwencja nie była zbyt duża – oznajmił dr Zbigniew Kuźmiuk we wtorkowych „Aktualnościach dnia” w Radiu Maryja.

Pierwszy raz głównym wygranym w wyborach do Parlamentu Europejskiego okazało się Prawo i Sprawiedliwość.

– Te wybory były dla Prawa i Sprawiedliwości bardzo trudne. Do tej pory to były już czwarte wybory i dopiero właśnie te wybory wygraliśmy. Wcześniej wyborów do Parlamentu Europejskiego nie wygrywaliśmy głównie pewnie dlatego, że frekwencja nie była zbyt duża. Teraz wprowadziliśmy w kampanii wyborczej taką akcję pro frekwencyjną, mówiąc do naszych rodaków, aby uznali te wybory za ważne i do nich poszli. Tak też się stało. Rzeczywiście frekwencja była imponująca, ale nie tylko (tak jak do tej pory bywało) w dużych miastach, ale i w całej Polsce. To jedna z przyczyn sukcesu, ale tą najgłówniejszą była niewątpliwie realizacja programu wyborczego, co robimy od jesieni 2015 roku – powiedział gość Radia Maryja.

Jest to wynik niewątpliwie historyczny – wskazał dr Zbigniew Kuźmiuk.

– Mam nadzieję, że ta silna reprezentacja Prawa i Sprawiedliwości (licząca 27 osób) pozwoli zbudować tutaj wokół naszej frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów duży blok, który będzie miał sporo do powiedzenia w Parlamencie Europejskim. Nie wiem jak potoczą się rozmowy koalicyjne, bo one trwają, ale liczę na to, że rzeczywiście ta grupa będzie silna i znacząca w Parlamencie Europejskim, i że będzie wreszcie szansa na zablokowanie wielu złych pomysłów płynących z lewej strony. Mamy także nadzieję na głębokie reformy samych instytucji europejskich, nie tylko Parlamentu Europejskiego, ale innych instytucji, bo rzeczywiście Unia Europejska w tym kształcie grzęźnie w konfliktach, nie idzie do przodu – stwierdził gość „Aktualności dnia”.

Polityk odniósł się także do niespodziewanych wyników w Wielkiej Brytanii, gdzie eurosceptyczna partia Brexit osiągnęła wynik 32 proc.

– Brytyjczycy potwierdzili po raz kolejny, że chcą opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej, a więc bardzo źle oceniają to, co się w Unii Europejskiej obecnie dzieje. Myślę, że przywódcy europejscy będą wyciągali z tego wnioski. Taką mam nadzieję – podsumował dr Zbigniew Kuźmiuk.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem dr. Zbigniewa Kuźmiuka można odsłuchać [tutaj].

 

RIRM

drukuj