fot. PAP/Wiktor Dąbkowski

[TYLKO U NAS] Dr Z. Kuźmiuk: Polska opozycja, która funkcjonuje w PE, dawno złamała wszelkie zasady. Jest regularne donoszenie na Polskę, które Polsce szkodzi

Taką mamy opozycję w Polsce, która funkcjonuje tutaj w Parlamencie Europejskim, która dawno złamała wszelkie zasady. To jest regularne donoszenie na Polskę, które – co tu dużo oszukiwać – po prostu Polsce szkodzi, a za chwileczkę będą podejmowane bardzo ważne decyzje dotyczące przyszłych finansów Unii Europejskiej – podkreślił dr Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.   

Od poniedziałku głośno jest na temat projektu raportu o stanie praworządności w Polsce przygotowany przez komisję LIBE i jego hiszpańskiego przedstawiciela Lopeza Aguilara.

– Wprawdzie formalnie autorem jest przewodniczący komisji LIBE Lopez Aguilar z frakcji socjalistycznej, ale wydaje się – tak wynika z analizy tego tekstu – że pisali to Polacy, bo trudno sobie wyobrazić, że poseł z innego kraju i to jeszcze z odległej Hiszpanii miał taką wiedzę o niuansach, zmianach chociażby w Polskim sądownictwie, więc to jest pisane językiem po prostu używanym przez opozycję, dlatego zapewne dostał gotowe tezy, a jego asystenci zebrali to w całość – zaznaczył dr Zbigniew Kuźmiuk.

Jak powiedział gość „Aktualności dnia”, Aguilar to europoseł, który tuż przed pandemią koronawirusa podczas wysłuchania publicznego pytał Radosława Sikorskiego, co jeszcze można zrobić w Parlamencie Europejskim, żeby pomóc opozycji walczącej z polskim rządem.

– On zadał to pytanie i odpowiedział projektem raportu – dodał polityk.

Na razie jest to tylko projekt, do którego będą jeszcze mogły zostać dodawane poprawki, ale prawdopodobnie na jesieni może on trafić na sesję plenarną Parlamentu Europejskiego.

Cóż zrobić, taką mamy opozycję w Polsce, która funkcjonuje tutaj w Parlamencie Europejskim,  która dawno złamała wszelkie zasady. To jest regularne donoszenie na Polskę, które – co tu dużo oszukiwać – po prostu Polsce szkodzi, a za chwileczkę będą podejmowane bardzo ważne decyzje dotyczące przyszłych finansów Unii Europejskiej – podkreślił europoseł PiS.

Odnosząc się do samego projektu raportu dr Zbigniew Kuźmiuk powiedział, że jest oparty właśnie na pomówieniach, półprawdach i obciąża polski rząd za wszystko.

– Myślę, że gdyby ktoś, kto nie zna sytuacji w Polsce, właśnie ten raport przeczytał, pewnie by sobie wyobrażał, że Polska jest krajem porównywalnym z republikami, które wyłoniły się z rozpadu dawnego Związku Radzieckiego. Republikami azjatyckimi, takimi właśnie z półdyktaturą bez możliwości funkcjonowania partii politycznych itd. – w sytuacji, kiedy przedstawiciel opozycji jest marszałkiem Senatu i trzecią  osobą w państwie. To jest szokujące, ale tu nie ma argumentów merytorycznych, nie ma rozmowy merytorycznej. To są takie kalki, które przygotowuje opozycja i z tych kalek korzystają posłowie z innych krajów – zauważył gość „Aktualności dnia”.

Takie działania opozycji to nie jest jednorazowa akcja. Manipulacje, które miały uderzać w Polski rząd, były prowadzone już wcześniej.

– Przed pandemią koronawirusa, kiedy to wszystko funkcjonowało normalnie, to w zasadzie nie było tygodnia, żeby nie było jakiegoś donosu któregoś europosła o tym, co dzieje się w Polsce. To jest regularna praktyka i wynika z tej słynnej strategii, którą jeszcze w 2015 roku ogłosił ówczesny przewodniczący Platformy Grzegorz Schetyna mówiąc, że „ulica i zagranica” przewróci Polski rząd tuż po wyborach w 2015 roku i można powiedzieć, że ta ulica w Polsce się wypaliła. Natomiast jeżeli chodzi o zagranicę, to używa się wszelkich możliwych zasobów, choć wydaje mi się, że to jest już końcówka tej wojny. Dokonały się zmiany w Sądzie Najwyższym, te zmiany dokonały się w spokoju, można powiedzieć. Nowa pani prezes zachowuje się niezwykle koncyliacyjnie. Mam nadzieję, że te zmiany w SN już nastąpią i już ten ostatni bastion – mówię ze smutkiem, że Sąd Najwyższy był takim bastionem opozycji – właśnie wrócił do reguł demokratycznych. Mam nadzieję, że to wszystko będzie się cywilizować i że tego rodzaju wystąpień będzie mniej, ale być może to są nadzieje płonne – podsumował europoseł PiS.

Cała rozmowa z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem  w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl