fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Dr J. Wiśniewski: Oferta WSKSiM jest bogata i podbudowana wartościami. Nasi absolwenci bardzo szybko otrzymują propozycję pracy

Oferta Wyżej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu jest bogata i podbudowana wartościami, które wyznajemy. Nasi absolwenci bardzo szybko otrzymują propozycję pracy – wskazał dr Jan Wiśniewski, ekspert ds. międzynarodowych odpowiedzialny za regionalny ośrodek debaty międzynarodowej w Toruniu.

W ramach warsztatów dziennikarskich odbywających się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej [czytaj więcej] miało miejsce spotkanie poświęcone ofiarom prześladowań religijnych i etnicznych we współczesnym świecie.

Z ponad 200 mln osób na świecie prześladowanych ze względów religijnych 80-85 proc. stanowią chrześcijanie.

– W Iraku przed okresem konfliktu mieszkało ponad 2,5 mln chrześcijan. Obecnie liczymy, że jest ich tylko 250 tys. Proszę sobie wyobrazić jaka to jest skala nie tylko zbrodni, prześladowań, ale i wypędzeń. Mówiliśmy również o prześladowaniach w Azji (…) i pewnego rodzaju stygmatyzacji chrześcijan w Europie Zachodniej. Na ten temat będziemy jeszcze więcej mówić i wskazywać na zagrożenia, które niestety w pewien sposób grożą Polsce (…). Byłem podbudowany postawą młodzieży. Młodzi bardzo byli zainteresowani tematem i zadawali później bardzo dużo pytań do naszych gości. Widziałem błysk zainteresowania, który jest związany z odkrywaniem czegoś nowego, czegoś, co stanowi naszą wartość, wartość chrześcijańską – zaznaczył dr Jan Wiśniewski.

Warsztaty organizowane przez uczelnię umożliwiają realne poznanie jej „od środka”.

– To otwiera duże perspektywy i zwraca uwagę na kwestie, które czasami są niedostrzegalne przy wyborze uczelni – mówił gość Radia Maryja.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu proponuje młodym wiele ciekawych kierunków, jak m.in.:

  • politologia

 

  • dziennikarstwo

 

  • informatyka

Wśród oferty nowych kierunków są pielęgniarstwo i ekonomia.

– To wszystko ma ułatwić osobom po studiach na naszej uczelni wejście na rynek pracy. Myślę, że tacy specjaliści są potrzebni. Widzimy, że nasi absolwenci w późniejszym czasie bardzo szybko otrzymują propozycję pracy. Oferta uczelni jest bogata i podbudowana wartościami, które wyznajemy – wskazał wykładowca WSKSiM.

Cała rozmowa z dr. Janem Wiśniewskim dostępna jest [tutaj].  

 

RIRM

drukuj