fot. PAP/Przemysław Piątkowski

[TYLKO U NAS] A. Siarkowska: W Polsce zostały zwiększone obostrzenia i w zasadzie nie zostało wyjaśnione, z jakiego powodu tak się stało

Kiedy Polska miała zejść poniżej 9600 przypadków zakażeń, wówczas kraj miał być objęty strefą żółtą. Tylko wybrane rejony wówczas miałyby spełniać kryteria właściwe dla strefy czerwonej. Niestety tak się nie stało. Zostały zwiększone obostrzenia i w zasadzie nie zostało tak naprawdę wyjaśnione, z jakiego powodu tak się stało – mówi Anna Siarkowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w rozmowie z portalem Radia Maryja.

Anna Siarkowska złożyła 18 grudnia interpelację dotyczącą nowych obostrzeń w Polsce. Jak mówi, jej celem było uzyskanie odpowiedzi na temat powodów ich wprowadzenia przez rząd.

Polityk podkreśla, że obostrzenia są sprzeczne ze strategią walki z pandemią przedstawioną przez premiera Mateusza Morawieckiego podczas konferencji 4 listopada 2020 roku.

– Postanowiłam złożyć interpelację dotyczącą nowych obostrzeń, które zostały wprowadzone przez rząd, mimo tego że Polska w zasadzie zaczęła – w okresie tych zwiększających się obostrzeń – spełniać kryteria, które miały wprowadzić nas do strefy żółtej, zgodnie z przedstawionymi w listopadzie zasadami progów etapów bezpieczeństwa – wyjaśnia poseł PiS.

Wytyczne dotyczące środków podejmowanych w walce z pandemią przedstawione w listopadzie ubiegłego roku jasno wskazywały, że obostrzenia powinny być luzowane w przypadku spadku liczby zakażeń.

– Kiedy Polska miała zejść poniżej 9600 przypadków zakażeń, wówczas kraj miał być objęty strefą żółtą. Tylko wybrane rejony wówczas miałyby spełniać kryteria właściwe dla strefy czerwonej. Niestety tak się nie stało – wskazuje polityk.

Rząd nie zastosował się do własnych ustaleń, jednocześnie nie argumentując swojej decyzji.

– Zostały zwiększone obostrzenia i w zasadzie nie zostało tak naprawdę wyjaśnione, z jakiego powodu tak się stało – mówi Anna Siarkowska.

To nie jedyna interpelacja złożona przez polityk w kwestii metod walki rządu z koronawirusem.

– Kilka tygodni temu złożyłam interpelację dotyczącą szczepionek, tego, jakie szczepionki Polska zamawia. Dostałam bardzo ogólną odpowiedź dotyczącą ich bezpieczeństwa. Nie odniesiono się w żaden sposób do pytań dotyczących etyczności tych szczepień, czyli które typy szczepionek są wyprodukowane na bazie linii komórkowych dzieci zabitych w wyniku aborcji i czy Polska będzie również zamawiać tego typu nieetyczne szczepionki, czy jednak będziemy zamawiać tylko te, które ostały wyprodukowane w sposób etyczny – mówi poseł PiS.

Kolejna interpelacja w tej sprawie ma zostać złożona dzisiaj.

– Tak jak wcześniej powiedziałam, nie dostałam jednoznacznej odpowiedzi, dlatego dzisiaj z inicjatywy posła Piotra Uścińskiego i innych posłów Prawa i Sprawiedliwości będziemy składać kolejną interpelację w tym zakresie i mam nadzieję, że otrzymamy bardziej precyzyjne informacje w tym zakresie – zaznacza Anna Siarkowska.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl