fot. PAP/Tytus Żmijewski

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz o uchwałach uznających Rosję za państwo wspierające terroryzm: Trudno jest zrozumieć, dlaczego Platforma Obywatelska w PE głosuje za tym, a w Polsce głosuje przeciwko i jeszcze próbuje zarzucić coś tym, którzy chcą wskazać odpowiedzialność rosyjską

W uchwale, która została przyjęta przez Parlament Europejski, przywołuje się działania terrorystyczne. W związku z tym ukrywanie materiałów dowodowych uznawane jest za działania, które mają na celu obronę przed ujawnieniem terrorystycznych odpowiedzialności. Co za tym idzie, trudno jest zrozumieć, dlaczego Platforma Obywatelska w PE głosuje za tym, a w Polsce głosuje przeciwko i jeszcze próbuje zarzucić coś tym, którzy chcą wskazać prawdziwą odpowiedzialność rosyjską – mówił Antoni Macierewicz, poseł PiS, marszałek senior Sejmu IX kadencji, były minister obrony narodowej, w programie „Polski Punkt Widzenia” w TV Trwam.

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu Antoni Macierewicz zgłosił poprawkę  (Federacja Rosyjska jest bezpośrednio odpowiedzialna za zestrzelenie samolotu malezyjskich linii lotniczych lot MH-17 w lipcu 2014 roku, kiedy to 298 pasażerów i członków załogi oraz za katastrofę samolotu Polskich Sił Powietrznych lot 101 w Smoleńsku, w 2010 roku, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP, Lech Kaczyński) do uchwały potępiającej Rosję jako państwo wspierające terroryzm. Platforma Obywatelska i Lewica uznały ją za kontrowersyjną.

Sąd holenderski jasno wskazał, że MH-17 zostało zestrzelone przez stronę rosyjską, która do dzisiaj nie chce się do tego przyznać, a Sąd Okręgowy w Warszawie 10 listopada jasno wskazał, iż trzeba aresztować rosyjskich funkcjonariuszy odpowiedzialnych za umyślne doprowadzenie do katastrofy. W związku z tym ci, którzy nie chcieli tego zaakceptować, występowali przeciwko sądowi, nie tylko holenderskiemu, ale także polskiemu – zaznaczył Antoni Macierewicz.

Co ciekawe, Platforma Obywatelska w Parlamencie Europejskim głosowała za uznaniem Rosji jako państwa sponsorującego terroryzm.

W uchwale, która została przyjęta przez Parlament Europejski, przywołuje się działania terrorystyczne. W związku z tym ukrywanie materiałów dowodowych uznawane jest za działania, które mają na celu obronę przed ujawnieniem terrorystycznych odpowiedzialności. Co za tym idzie, trudno jest zrozumieć, dlaczego Platforma Obywatelska w PE głosuje za tym, a w Polsce głosuje przeciwko i jeszcze próbuje zarzucić coś tym, którzy chcą wskazać prawdziwą odpowiedzialność rosyjską – akcentował poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Prezydent Ukrainy podczas wystąpienia w polskim parlamencie zaznaczył, że milczenie strony rosyjskiej miało na celu ukrycie prawdy o katastrofie smoleńskiej.

Prezydent Wołodymyr Zełenski wskazał, że to milczenie miało na celu ukrycie prawdy o dramacie smoleńskim. Zresztą do dziś środowisko wojskowe, służb specjalnych, polityczne Ukrainy nie ma wątpliwości co do zbrodni smoleńskiej. Wielu z nich przekazywało nam w tej sprawie bardzo różne i szczegółowe informacje, będąc przekonanym, że jest to odpowiedzialność rosyjska. Dzisiaj mamy już decyzję sądu, a co za tym idzie, decyzja jest jasna. W rzeczywistości nie jest ona jasna dla Platformy Obywatelskiej, Lewicy – powiedział były minister obrony narodowej.

Antoni Macierewicz wskazał, że w zależności od ugrupowania jedni walczą o silną i niezależną Polskę, a drudzy dążą do włączenia naszego kraju do niemieckiej Unii Europejskiej.

Głównym dylematem, przed którym stoimy dzisiaj w Polsce, jest spór o niepodległość, spór o to, czy Polska ma być budowana jako państwo niepodległe, które utrzymywałoby naszą tożsamość narodową, duchową, religijną, ale także budowałaby naszą siłę gospodarczą i wyrównywałaby sytuację prowincji z sytuacją wielkich miast – to jest właśnie polityka patriotyczna. Tymczasem druga strona, zarówno w wymiarze gospodarczym, jak i przede wszystkim politycznym zmierza do tego, żeby włączyć Polskę do niemieckiej Unii Europejskiej – oznajmił gość programu „Polski Punkt Widzenia”.

radiomaryja.pl

drukuj