fot. M. Marek/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz o planach zawartych w ustawie o obronie ojczyzny: Jeśli połączymy je z modernizacją w nowe systemy militarne, to mamy gwarancję, że atak ze Wschodu będzie powstrzymany

Naprawdę bardzo dobrze się stało, iż przez wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego i ministra Mariusza Błaszczaka został przedstawiony wstępny projekt nowej ustawy o obronie ojczyzny. [czytaj więcej] To bardzo ważna sprawa. W dużym stopniu to kontynuacja decyzji, która została podjęta pod koniec 2017 roku w oparciu o Strategiczny Przegląd Obronny. To tam podjęto decyzję o zwiększeniu liczby wojska. (…) Dobrze, że ten plan został przedstawiony i będzie realizowany. On musi nam dać rzeczywiste bezpieczeństwo. Jeśli połączymy go z modernizacją w nowe systemy militarne, to daje nam to gwarancję, że atak ze Wschodu będzie przez Polskę powstrzymany – mówił Antoni Macierewicz, poseł PiS, były szef MON, w felietonie z cyklu „Głos Polski” na antenie TV Trwam.

Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości, odniósł się do napiętej sytuacji na linii Warszawa-Bruksela.

– Polska jest w niebezpieczeństwie. Atak, który zaczął się od ataku na wartości chrześcijańskie, narodowe, przeszedł następnie w obrzydliwy atak na duchowieństwo, Kościół katolicki. Ten sam atak skierował się dzisiaj przeciwko podstawom prawnym naszej niepodległości. Zakwestionowano m.in. istnienie Trybunału Konstytucyjnego, a uczynił to Parlament Europejski. Zakwestionowano nawet sprawę Konstytucji RP, jej znaczenia, roli i miejsca w naszym życiu państwowym. Mówiąc krótko, zażądano, abyśmy podporządkowali konstytucję prawu brukselskiemu. To oznacza żądanie likwidacji niepodległości Polski. To atak polityczno-prawny, który idzie z Brukseli – rozpoczął były szef MON.

Polska zmaga się także z atakiem militarnym.

– Idzie on od strony rosyjskiej i białoruskiej. Jest on odpierany przez polskie wojsko, Straż Graniczną, policję oraz całe społeczeństwo. Trzeba mieć świadomość, że presja nadal będzie na nas wywierana. Naprawdę bardzo dobrze się stało, iż przez wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego i ministra Mariusza Błaszczaka został przedstawiony wstępny projekt nowej ustawy o obronie ojczyzny. To bardzo ważna sprawa. W dużym stopniu to kontynuacja decyzji, która została podjęta pod koniec 2017 roku w oparciu o Strategiczny Przegląd Obronny. To tam podjęto decyzję o zwiększeniu liczby wojska – mówił gość TV Trwam.

Najnowsza perspektywa zakłada, że Wojsko Polskie będzie liczyło 300 tys. żołnierzy. [więcej]

– To olbrzymia siła, która daje nam gwarancję bezpieczeństwa. Dobrze, że ten plan został przedstawiony i będzie realizowany. On musi nam dać rzeczywiste bezpieczeństwo. Jeśli połączymy go z modernizacją w nowe systemy militarne, to daje nam to gwarancję, że atak ze Wschodu będzie przez Polskę powstrzymany – podkreślił Antoni Macierewicz.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl