[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Ataki na Kościół nie oddają poglądów większości społeczeństwa i mają zniszczyć naszą świadomość

Ataki na Kościół to przede wszystkim ataki propagandowe, medialne. One nie oddają poglądów większości społeczeństwa, tylko mają zniszczyć naszą świadomość – powiedział Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu, w felietonie „Głos Polski” w TV Trwam.

W ostatnim czasie dochodzi do ataków uderzających w Kościół, w tym w Radio Maryja oraz polski Episkopat. Antoni Macierewicz powiedział, że „ataki robią wrażenie gigantycznych”.

– Jego twórcy próbują przedstawić go jako absolutnie zdeterminowane zwycięstwo sił antychrześcijańskich, które reprezentują cywilizację śmierci. To bzdura. Nie lekceważę sił tego ataku. On ma olbrzymie zaplecze finansowe i międzynarodowe. Był od dawna przygotowywany, ale wszyscy, którzy pamiętają początki okupacji sowieckiej, wiedzą, że ówczesne ataki były niemniej zagrażające Kościołowi i naszej tożsamości, niemniej brutalne, ale także wprost uderzające w życie duchowieństwa, polskich patriotów, w istnienie Kościoła – zauważył wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

– To są przede wszystkim ataki propagandowe, medialne. One nie oddają poglądów większości społeczeństwa, tylko mają zniszczyć naszą świadomość – dodał.

One mają nas obezwładnić i sprawić, żebyśmy nie byli zdolni zorganizować się i przeciwstawić tym atakomkontynuował autor felietonu.

– Mają także sprawić, byśmy nie byli zdolni budować naszego życia w oparciu o wartości chrześcijańskie, narodowe i patriotyczne. Musimy stworzyć wspólny front ponadpartyjny, który będzie dotykał przede wszystkim zaatakowanych wartości i będzie pokazywał siłę narodu polskiego – wskazał.

Antoni Macierewicz powiedział również, że „w ostatnich dniach potwierdziło się, że Polska jest bezpieczna w wymiarze geopolitycznym”.

– Rozmowy ministra obrony narodowej i ministra spraw zagranicznych potwierdziły, że przy wszystkich ideowych różnicach między Polską a Stanami Zjednoczonymi – jeżeli chodzi o sprawy geopolityczne, o bezpieczeństwo flanki wschodniej czy o stosunek do Nord Stream 2 – stanowisko USA jest niezmienne i obecna administracja będzie kontynuowała politykę prezydenta Donalda Trumpa – zwrócił uwagę polityk.

Poseł PiS zaznaczył, że „Polska musi być silna, musi dbać o swoje bezpieczeństwo militarne, o swoje wojsko”.

– Nie pozwolimy propagandzie zniszczyć Wojsk Obrony Terytorialnej czy naszego dorobku związanego z produkcją zbrojeniową. (…) Wszystko zależy od naszej determinacji – od nas jako katolików, patriotów. Bądźmy razem, nie dajmy się i pamiętajmy, że tylko razem zwyciężymy – podkreślił marszałek senior Sejmu.

radiomaryja.pl

drukuj