fot. pixabay.com

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Dziś rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Konferencja Episkopatu Polski zachęca do walki z alkoholizmem.

Troska o trzeźwość to nasz religijny i patriotyczny obowiązek – powiedział ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

– Nadmierna akceptacja alkoholu, proalkoholowa mentalność, która wytworzyła się w naszej Ojczyźnie, to jedna z najpoważniejszych narodowych wad, z którymi musimy się naprawdę odważnie mierzyć. Z którymi musimy odważnie walczyć – wskazał ksiądz Biskup.

W ubiegłym roku Polacy wydali na alkohol w sumie 40 mld zł. Za takie pieniądze można kupić na przykład 100 tys. mieszkań średniej wielkości.

Alkoholizm niszczy nasze zdrowie, osłabia relacje międzyludzkie, doprowadza do rozpadu wielu rodzin i dramatów życia codziennego. Odczuwa to całe społeczeństwo.

– Nie będzie trzeźwej Polski bez współpracy rodziny, Kościoła, samorządu i państwa. Nie będzie trzeźwej Polski bez odwagi mówienia prawdy, nawet tej trudnej prawdy o naszych problemach i wyzwaniach. Nie będzie trzeźwej Polski bez sprzeciwu na rozpijanie Polaków, zwłaszcza tych najmłodszych – akcentuje ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Szacuje się, że każdego dnia z powodu alkoholu umiera w Polsce 57 osób.

W rozpoczynającym się 54. Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu, Konferencja Episkopatu Polski zachęca wiernych do modlitwy i pokuty w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl