Tusk wiedział o sytuacji Amber Gold

Premier był informowany o sytuacji Amber Gold, właściciela OLT Express. To właśnie z tą spółką współpracował syn premiera Michał Tusk.

Na to wszystko trzeba patrzeć, jako część większej układanki powiedział w Audycji Aktualności w Radiu Maryja prof. Andrzej Zybertowicz socjolog. Akcentował, że mamy w Polsce do czynienia z rozbudowanym mechanizmem klienteliztycznym. W tym kontekście prof. Zybertowicz przypomniał nagranie rozmowy Aleksandra Gudzowatego z Józefem Oleksym.

„Oleksy powiedział tam: „Kosmopolityczne gangi rozkradły Polskę”. Dziennikarze, politycy – nikt nie chciał zwrócić uwagi na ten fragment wypowiedzi, choć starałem się raz czy drugi nagłośnić tę sprawę w mediach. „Kosmopolityczne gangi rozkradły Polskę”. Co to znaczy? To znaczy, że istnieją międzynarodowe instytucje działające przy współpracy Polaków, które wypompowywują z Polski poważne zasoby. Wydaje się, że polityka niektórych międzynarodowych sieci, sklepów wielkopowierzchniowych lub banków ma właśnie takie cechy” – powiedział prof. Andrzej Zybertowicz.

Prof. Andrzej Zybertowicz stwierdził także, że bezkarność jaką media przez ostatnie 5 lat zagwarantowały koalicji PO-PSL pokazuje, że same media są częścią tej układanki.

Jednym z przykładów jest wywiad syna premiera Donalda Tuska – udzielony Gazecie Wyborczej – według wielu komentatorów ta rozmowa jest formą ustawki w celu rozbrojenia bomby – mówi prof. Zybretowicz. I jednocześnie dodaje, że syn premiera był nie tylko zatrudniony w warunkach konfliktu interesów w porcie lotniczym, instytucji która pośrednio podlega władzy państwowej ale także pracował w linii lotniczej, która korzystała z pieniędzy Amber Gold.

Tutaj powstaje pytanie dlaczego GW pomaga synowi premiera a może samemu premierowi w sytuacji kiedy od momentu ujawnienia taśm PSL-u ta sama gazeta opublikowała sporo informacji owym klientelizmie – pyta socjolog.

Najprawdopodobniej chodzi o rozmiękczenie stanowiska premiera Donalda Tuska w sprawach obyczajowych m.in ustawy o związkach partnerskich i ustawy o invitro – dodaje prof. Zybertowicz.

„Gazeta Wyborcza ryzykuje spadek premiera i Platformy, odsłaniając – podobnie jak robią to niektóre inne media – klientelistyczne obsadzanie wysokich stanowisk, nie według kompetencji, ale według powiązań, układów, kolesiostwa, żeby wymusić ustępstwa na polu, które być może jest dla tego środowiska o wiele ważniejsze, czyli na polu pewnej wojny kulturowej z tradycją chrześcijańską” – powiedział prof. Andrzej Zybertowicz.

Wypowiedź prof. Andrzeja Zybertowicza


Pobierz Pobierz

drukuj

Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl