fot. PAP/Artur Reszko

D. Tusk: Rafał Trzaskowski ma realną szansę wygrania wyborów prezydenckich

Rafał Trzaskowski ma świetne kwalifikacje i realną szansę wygrania wyborów prezydenckich; jest kandydatem optymalnym ze względu na walory osobiste i ze względu na okoliczności zewnętrzne – mówił w środę b. premier Donald Tusk.

B. premier był pytany w TVN24 o zmianę kandydata na prezydenta, jakiej dokonała Koalicja Obywatelska.

Donald Tusk zwracał uwagę, że poprzednia kandydatka Małgorzata Kidawa-Błońska zdecydowała się powiedzieć „nie” wyborom 10 maja i zapłaciła za to spadkiem poparcia.

„Wszyscy powinniśmy być wdzięczni Małgorzacie Kidawie-Błońskiej i tym wszystkim, którzy przestrzegali przed tymi >>pseudowyborami<<, które minister Sasin organizował na 10 maja” – mówił.

Jednak – jak stwierdził b. premier – nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Zdaniem Tuska nowy kandydat KO Rafał Trzaskowski jest kompetentny, nie boi się wyzwań i jest „twardym gościem”.

„Rafał Trzaskowski jest kandydaturą optymalną ze względu na walory osobiste i ze względu na okoliczności zewnętrzne, nastrój polityczny w Polsce. Wszystko to, co złe się zdarzyło na końcu może zakończyć się happy endem, głęboko w to wierzę” – podkreślił.

„Z wielką satysfakcją i osobistą dumą myślę o tym bardzo fajnym człowieku, który zdecydował się na ten start, który ma świetne kwalifikacje i który ma realną szansę wygrać te wybory” – mówił Tusk.

Polityk zadeklarował wsparcie dla Rafała Trzaskowskiego i zbiórkę w Brukseli co najmniej stu podpisów poparcia.

„Dam radę przesłać je na czas do Polski” – dodał.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl