fot. PAP/EPA

Turcja walczy z pożarami

Unia Europejska wyśle helikoptery do Turcji. Mają wspomóc tamtejszych strażaków przy gaszeniu pożarów.

Jak mówi minister rolnictwa i leśnictwa Turcji od środy w 32 prowincjach wybuchło 119 pożarów. Strażacy bezustannie usiłują zapanować nad żywiołem. Płoną tereny w rejonach wschodniej Tunceli i nad Morzem Śródziemnym Antalyi i Mugli.  Do tej pory pochłonęły co najmniej tysiąc sztuk bydła, domostwa, dziesiątki hektarów lasów i wielkie połacie pól uprawnych.

– Byłam uwięziona w ogniu i widać, że moje uszy są spalone. To była trudna ucieczka. Ratownicy wysłali mnie do szpitala. Wdychałam opary z pożaru, a teraz mój głos zmienił się w ten sposób. Mój dom jest spalony, nie pozostało nic prócz popiołu – mówiła mieszkanka tureckiej wioski.

Władze UE obiecały, że dzisiaj wyślą trzy helikoptery, które zostaną wykorzystane przy gaszeniu pożarów. Mowa o dwóch maszynach z Hiszpanii oraz jednej z Chorwacji. Lokalne służby są także wspierane przez Ukrainę, Rosję, Azerbejdżan i Iran.

– Co możemy zrobić? Nie ma już nic do zrobienia. Oczekujemy na pomoc od rządu. Nie mamy innego wyjścia. Jestem emerytem. Mam tylko miesięczną emeryturę. Nie mam nic więcej – powiedział mieszkaniec wioski.

Do dziś rannych zostały setki osób, 27 przebywa w szpitalach, a siedem nie żyje. Badany jest powód dramatycznej sytuacji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl