fot. Monika Bilska

PSP: ostatniej doby doszło do prawie 400 pożarów

W czwartek w całej Polsce doszło do 399 pożarów, w których osiem osób odniosło obrażenia – poinformowała dziś Państwowa Straż Pożarna. Doszło również do 55 pożarów w lasach.

Jak przekazała PSP, ostatnia doba to 1460 interwencji straży pożarnej, w tym 399 pożarów, w których osiem osób zostało rannych. Strażacy 970 razy wyjeżdżali do tzw. miejscowych zagrożeń, w których zginęło osiem osób, a 91 zostało rannych. 91 interwencji było związanych z fałszywymi alarmami.

Ostatniej doby doszło również do 55 pożarów w lasach. Najwięcej tego typu zdarzeń odnotowano w województwie śląskim (9), mazowieckim (8) oraz w województwach: dolnośląskim (6), łódzkim (6) i małopolskim (6).

Trzeci, najwyższych stopień zagrożenia pożarowego, prognozowany jest w piątek w niemal całym kraju, z wyjątkiem województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, oraz części województw pomorskiego, zachodniopomorskiego i lubelskiego, gdzie prognozuje się wystąpienie zagrożenia średniego.

Jak informował Instytut Badawczy Leśnictwa, duże zagrożenie pożarowe w lasach jest w tym sezonie spowodowane suszą.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl