Trwają zimowe warsztaty w WSKSiM

W czwartek zakończył się pierwszy dzień zimowych warsztatów w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Czterodniowe spotkanie organizowane dla uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rozpoczęły warsztaty muzyczne.

W zajęciach, prowadzonych przez członków zespołu ,,Lumen”, uczestniczy młodzież, która przybyła do Torunia ze wszystkich zakątków naszego kraju  – podkreśla mgr Tomasz Śliwiński, jeden z opiekunów warsztatów.

– Młodzież przyjechała do nas z całej Polski. Gra na różnych instrumentach. Mamy gitarzystów, kilka osób gra na skrzypcach, jest jeden perkusista. Oczywiście są instrumenty dęte – trąbki, klarnety. Jest również całe grono śpiewaków – mówi Tomasz Śliwiński.

W piątek rozpoczynają się warsztaty dziennikarskie z cyklu ,,Nowe widnokręgi-zrozumieć media”. Podczas nich młodzi ludzie będą mieli okazję zapoznać się m.in. z tajnikami pracy dziennikarzy, montażystów czy operatorów kamer telewizyjnych – wyjaśnia Tomasz Śliwiński.

– Na uczestników warsztatów czeka bardzo dużo zajęć pod okiem naszych wykładowców. Będą to warsztaty dziennikarskie, prasowe, radiowe, telewizyjne. Przyjedzie do nas również wóz reporterski z TV Trwam. Będziemy mieli zajęcia ze specjalistami od dźwięku i telewizji. Będą również warsztaty teatralne, taneczne, z prezentacji, jest więc przebogata oferta – wskazuje Tomasz Śliwiński.

Zajęcia prowadzone m.in. przez pracowników toruńskich mediów wpisały się już na stałe w kalendarz spotkań organizowanych dla młodzieży w WSKSiM. Zimowe warsztaty potrwają do niedzieli.

RIRM

drukuj