fot. AKSiM

Trwają warsztaty wakacyjne w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W czwartek rozpoczęła się część dziennikarska

„Życie to… coś więcej!” – pod takim hasłem w toruńskiej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej odbywają się – jak co roku – wakacyjne warsztaty dla młodzieży. Inicjatywa ta jest możliwa dzięki środkom przekazanym w ramach 1 % podatku dochodowego na rzecz Fundacji „Nasza Przyszłość”.

Wakacyjne warsztaty dla młodzieży w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej https://wsksim.edu.pl/ w Toruniu to już tradycja. Do grup muzycznych, jakie rozpoczęły zajęcia już w środę, dołączyły kolejne osoby, które do niedzieli będą spotykać się ze specjalistami z wielu dziedzin. W programie przewidziano m.in. warsztaty telewizyjne, prasowe, radiowe, fotograficzne, aktorskie, związane z reklamą czy komunikacją.

– Nowości, które czekają na naszych uczestników to przede wszystkim warsztaty związane bezpośrednio z prezentacją i już stricte z pracą dziennikarską, czyli produkowaniem tekstu, produkowaniem newsa – wskazał opiekun wydarzenia, o. Wacław Zyskowski CSsR.

Z kolei na piątek zaplanowano zajęcia terenowe.

– Poprosiliśmy o współpracę Wojsko Polskie. Mamy wyjazd na poligon, gdzie będziemy mieli krótkie przeszkolenie wojskowe (nie takie przerażające, jak mogłoby się wydawać), czyli zapoznanie z topografią, z pierwszą pomocą, zapoznanie również z bronią, tzn. zobaczenie jej budowy czy funkcjonowania, w tym też wszystkich najnowszych zdobyczy technicznych Wojska Polskiego. Chcemy położyć akcent na formację patriotyczną oraz narodową – zwrócił uwagę redemptorysta.

Zadowolenia z inicjatywy nie kryją sami uczestnicy – zarówno ci, którzy do Torunia przybyli po raz pierwszy, jak i ci, dla których to już kolejne warsztaty z AKSiM.

– Stwierdziłam, że będzie to świetna inicjatywa na spędzenie mojego wolnego czasu w wakacje – zaznaczyła Kasia Jaczyńska, uczestniczka warsztatów.

– Dzięki licznym warsztatom możemy się dowiedzieć o tajnikach dziennikarstwa, wszystko jest bardzo dokładnie wytłumaczone. Dlatego jeżeli interesuje mnie dziennikarstwo to mogę się w tym realizować – mówiła Ula Perkowska, biorąca udział w wydarzeniu.

– Uważam, że warsztaty dziennikarskie to coś super, mnie też interesuje ten temat, zresztą też zastanawiam się nad tym w przyszłości – dodała inna uczestniczka, Asia Budyta.

– Atmosfera jest cudowna. Wszyscy są bardzo mili. Tak naprawdę nigdy bym nie pomyślała, że można się tu tak fajnie odnaleźć. Można nawiązać tyle przyjaźni, znajomości. Jest naprawdę cudownie – stwierdziła Ula Perkowska.

Wakacyjne warsztaty dla młodzieży, jak i te organizowane w czasie ferii zimowych czy w terenie, nie byłyby możliwe, gdyby nie środki przekazane w ramach 1 % podatku dochodowego na rzecz Fundacji „Nasza Przyszłość”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl