fot. PAP/EPA

Rumunia: ponad 60 statków utknęło w naddunajskim porcie Zimnicea z powodu suszy

Ponad 60 statków wstrzymało ruch na Dunaju, oczekując w porcie Zimnicea, na południu Rumunii, na podniesienie się poziomu wód. Problemy w transporcie zostały spowodowane przez pogłębiającą się suszę.

W czwartek Digi24, bukareszteńska telewizja cytująca władze rumuńskiego portu, ustaliła, że w związku z utrzymującą się suszą, w najbliższych dwóch tygodniach przeprowadzone zostaną prace polegające na pogłębianiu Dunaju w rejonie Zimnicea.

Według dyrekcji tamtejszego portu, w rejonie Zimnicea, przez Dunaj mogą przepływać już tylko statki o maksymalnej głębokości zanurzenia 1,4 metra.

Władze rumuńskiego portu wskazały, że o ile średnia przepływu wody na Dunaju w rejonie Zimnicea wynosiła w ostatnich latach w sierpniu 4300 metrów na sekundę, to obecnie sięga zaledwie 1830 metrów na sekundę.

Jak szacowało Digi24, łącznie na rumuńskim odcinku Dunaju na wyższy poziom wody czeka obecnie kilkaset jednostek pływających.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl