fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Trwają próbne matury – dziś egzamin z matematyki

Trwają próbne egzaminy maturalne. Dziś uczniowie zmierzą się z matematyką.

Mimo trwającej pandemii, matury próbne odbywają się na terenie szkół z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Dziś uczniowie zmierzą się z zadaniami z matematyki.

– 45 punktów zamiast 50 punktów do zdobycia, trochę więcej zadań zamkniętych, trochę więcej zadań otwartych – poinformował dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

Udział szkół w próbnych egzaminach jest dobrowolny.

– Egzamin próbny jest dobrowolny. Nie ma przymusu przystąpienia do egzaminu, ani jego przeprowadzenia go w szkole. To jest istotne, dlatego że szkoły same decydują, jak go przeprowadzać – zwrócił uwagę dyrektor CKE.

Na przeprowadzenie próbnych egzaminów maturalnych zdecydowało się ponad 50 proc. szkół. Na chwilę obecną Ministerstwo Edukacji i Nauki nie dopuszcza możliwości odwołania bądź przełożenia majowego egzaminu maturalnego i egzaminu ósmoklasisty.

– Nie ma dziś żadnych przesłanek, żeby w jakikolwiek sposób przewidywać inny termin egzaminu maturalnego i egzaminu ósmoklasisty, aniżeli zaplanowane terminy majowe – mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Do egzaminu maturalnego w maju zgłosiło się ponad 270 tys. uczniów III klasy Liceum Ogólnokształcącego i IV klasy technikum. Jutro egzamin próbny z języka obcego. Próbne matury potrwają do 16 marca.

TV Trwam News

drukuj