fot. PAP/Radek Pietruszka

Pierwsze obrady Trójkąta Lubelskiego

O bezpieczeństwie w regionie mają dziś rozmawiać doradcy prezydentów Polski, Ukrainy i Litwy. Spotkanie odbywa się w ramach nowego formatu – Trójkąta Lubelskiego.

Powołanie Trójkąta Lubelskiego ogłoszono w lipcu 2020 r, podczas spotkania szefów MSZ Polski, Litwy i Ukrainy.

„W czwartek w Warszawie pierwsze spotkanie Trójkąta Lubelskiego w formacie prezydenckich doradców ds. bezpieczeństwa narodowego. Delegacje Litwy i Ukrainy przyjmie także prezydent Andrzej Duda” – poinformowało w mediach społecznościowych Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

https://twitter.com/BBN_PL/status/1367171302847635459

Przed południem zaplanowano dyskusję plenarną w Belwederze. Wśród tematów spotkania będzie m.in. sytuacja bezpieczeństwa flanki wschodniej – szczególnie w kontekście Białorusi oraz perspektywa zacieśnienia współpracy z Ukrainą.  Polskę reprezentować będzie szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl