Trwa zbiórka podpisów pod wnioskiem o referendum ws. imigrantów

Ruch Kukiz’15 kontynuuje zbiórkę podpisów pod wnioskiem w sprawie referendum dotyczącego imigrantów. W akcję włączają się kolejne miasta w całej Polsce.

Zbiórka podpisów została zainicjowana przez Ruch Kukiz’15 pod koniec stycznia. Lider Paweł Kukiz apelował wówczas do Polaków o zaangażowanie się w akcję.

– Gospodarzami w Polsce są obywatele. Gospodarzem jest naród. Żadna partia polityczna, żadna Unia Europejska, żaden Parlament Europejski. Nikt nie ma prawa decydować, kogo my chcemy u siebie gościć. Nie może być tak, że dozorca będzie wskazywał drzwi mojego mieszkania i powie komuś: możesz tu mieszkać. Jakim prawem? – zwrócił uwagę Paweł Kukiz.

Podpisy w sprawie referendum zbierane są obecnie w całym kraju. Od pięciu dni akcję prowadzi Młodzież Wszechpolska w Krakowie.

– To jest akcja ogólnopolska, między innymi zorganizowana przez posłów Ruchu Kukiza, środowiska Kukiza się w to włączyły. My także jako Młodzież Wszechpolska dołączamy się do tej zbiórki. Bierze w tym udział kilka innych podmiotów – powiedział Piotr Baliński z Młodzieży Wszechpolskiej.

Działacze małopolskiej MW uważają, że to polscy obywatele powinni decydować o istotnych dla kraju sprawach.

– Chcemy, aby naród polski, który jest suwerenem, wypowiedział się na ten temat, w tej problematyce przyjmowania przez Polskę imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej – podkreślił Marek Chorowik z Młodzieży Wszechpolskiej.

Krakowianie bardzo chętnie składają podpisy pod wnioskiem o referendum.

– Ludzie są bardzo zadowoleni i chwalą nas właśnie za to, że poświęcamy swój czas na zbieranie tych podpisów – dodał Marek Chorowik.

Krakowska akcja w sprawie referendum potrwa do końca lutego. W całym kraju inicjatorzy akcji muszą zebrać minimum pół miliona podpisów polskich obywateli.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl