Trwa wizyta pary prezydenckiej w Niemczech

Od wczoraj trwa dwudniowa wizyta polskiego prezydenta w Berlinie. Dziś Andrzej Duda będzie rozmawiał z prezydentem Niemiec oraz kanclerz Angelą Merkel.

Zagraniczne Biuro Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych było pierwszym punktem na trasie polskiego prezydenta podczas jego wizyty w Niemczech. Andrzej Duda rozmawiał z kierownictwem biura, spotkał się też z pracownikami. To w ich towarzystwie zwiedził nowoczesne hale TZMO pod Berlinem.

To, co najważniejsze jeszcze przed nami. Dziś polski prezydent spotka się najpierw z prezydentem Niemiec, a później – już w godzinach popołudniowych – z kanclerz Angelą Merkel. Rozmowy mają dotyczyć m.in. relacji transatlantyckich oraz głównych problemów europejskich. Tutaj pojawi się wątek Trójmorza. Niemcy zgłaszają chęć przystąpienia do inicjatywy budowanej przez państwa Europy Środkowo-Wschodniej. Nie zabraknie też tematów spornych. Mowa o forsowanym przez Berlin i Moskwę gazociągu Nord Stream II. Polskiego prezydenta interesuje też sytuacja wewnątrz Niemiec. Chodzi nie tylko o ostatnie wybory w Bawarii, ale też słabnące poparcie dla rządu, co jednocześnie oznacza rosnące notowania partii Zielonych oraz Alternatywy dla Niemiec.

Na zakończenie dwudniowej wizyty Andrzej Duda weźmie udział w koncercie wydawanym przez ambasadora RP w Niemczech. Wydarzenie ma uczcić 100-lecie niepodległości Polski.

TV Trwam News/RIRM

drukuj